Плюси засмаги:

  - у помірній кількості сонячні про¬мені сприятливо діють не лише на шкіряні захворювання (акне, псорі¬аз, нейродерміт, екзема та ін.), але й сприяють виробленню вітаміну Д3 «сонячного гормону», який підсилює імунітет і виявляє цілющий вплив на кровообіг (покращує циркуляцію крові, нормалізує тиск);

  - дякуючи ультрафіолету, також прискорюється синтез вітаміну Д, який забезпечує засвоєння кальцію і фосфору, допомагає зміцнювати м'язи, кістки, сприяє заживленню ран і підвищує загальний тонус організму.

  Мінуси засмаги:

  - надмірне перебування на сонці згубно діє на шкіру. Вона передчасно старіє (вже до 35-40 років шкіра набуває ознак старіння), стає грубою, дряблою і зморшкуватою, а в майбутньому може розвинутись рак шкіри. Ризик захворіти на рак шкіри подвоюється, якщо в молодому віці людина отримала два і більше серйозних сонячних опіків.

  - при наявності таких дефектів шкіри як пігментні плями і числен¬ні або великі родимки - потрібно звести засмагу до мінімуму і про¬консультуватись у лікаря-дерматолога. А людям, що хворіють на дер¬матит, бажано взагалі не приймати сонячні ванни.

  - дуже обережно необхідно ста¬витись до засмаги людям з підвищеним кров'яним тиском, з пору¬шенням функції печінки і серця, а також людям, хворим на туберкульоз.

  - лікарі не рекомендують також засмагати вагітним жінкам, які дуже чутливі до ультрафіолету, оскільки в них виробляється гормон, який створює пігмент, у результаті чого на обличчі можуть проявитися коричневі плями (хлоазма).

  Засмагайте, але не забувайте про своє здоров'я!