У територіальних громадах району пройшли збори – сходи громадян, які традиційно припадають на перші весняні місяці кожного року. Участь в зборах – сходах взяли голова районної ради Василь Малярчук, працівники апарату районної ради, представники структурних підрозділів райдержадміністрації. У колективах вже відшуміли емоції, вляглися пристрасті. Можна підбити перші підсумки від побаченого й почутого на зібраннях. Отож, чим живуть громади району, про що турбуються, чим переймаються і про що мріють.

  Найперша проблема скрізь і повсюдно – дороги. Стан їх плачевний, подекуди уже схожий на бездоріжжя. Про дороги говорили практично на всіх зібраннях. І скрізь виділили певні кошти на їх лагодження. Правда, кошти ці невеликі, для вирішення проблеми їх замало.

  На другому місці за важливістю – потреба в водогонах. Тобто проблема з відсутністю води. Це нагальна потреба, адже подекуди воду в оселі доводиться возити за кілька кілометрів від домівки.

  Земля для мешканців району стабільно третя за важливістю. Ще кілька років тому так не було, але відколи є кому її обробляти та орендарі конкурують між собою, тема ніби відійшла в «тінь», поступившись іншим. Але завжди актуальні питання плати за паї і стосунків орендарів з орендодавцями. У деяких громадах на зборах сходах селяни просто нарікали на сільськогосподарські підприємства, яким віддали землю для обробітку.

  Майже у всіх територіальних громадах говорили про благоустрій сіл і впорядкування кладовищ. Тема актуальна завжди, а нині, в час коли триває двомісячник благоустрою, - особливо. Сільські голови майже просили односельців до Великодня прибрати навколо своїх господ. Особливо ледачих лякали штрафами.

  Загалом для кожної територіальної громади проблеми свої. Десь потрібно про медицину подбати, десь – про освіту, комусь потрібно віднайти кошти на культуру. Практично скрізь на зборах – сходах мова йшла про освітлення сіл, багато де цікавились добровільним об’єднанням громад. Кілька сільських голів під час звітів дуже детально зупинилися на грантах, які потрібно отримати на ті чи інші об’єкти. Бо власних коштів бракує скрізь, а роботи – прірва...

  Словом, є над чим працювати і про що клопотатися. Районна рада, районна державна адміністрація готові допомагати справитись територіальним громадам із усіма нагальними проблемами.