Вже найближчим часом буде підписано українсько-американські угоди в оборонній сфері – Президент про підсумки візиту до США

  За 36 годин відбулися зустрічі з ключовими гравцями – основними членам нової Адміністрації Президента Трампа. Про це сказав Президент Петро Порошенко, підбиваючи підсумки робочого візиту до Сполучених Штатів.

  «Головний результат візиту – сьогодні Україна об’єднує Сполучені Штати Америки», - сказав Петро Порошенко та додав, що «якщо раніше мова йшла про двосторонню підтримку в Конгресі і Сенаті, то зараз можна твердо говорити і про виконавчу владу, а саме Адміністрацію Президента Трампа".

  Він зазначив, що відбулася дуже довга і змістовна розмова з Президентом США Дональдом Трампом під час якої було наголошено на підтримці Сполученими Штатами Америки суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави і підтримці України в протидії російській агресії.

  Президент повідомив, що за результатами його візиту намічені конкретні плани, які передбачають збереження і навіть посилення санкційного режиму по відношенню до Росії до повного виконання нею Мінських угод. «Це надзвичайно важливо і невипадково, що саме під час перебування української делегації Сполучені Штати Америки запровадили нові санкції», - підкреслив Президент.

  Петро Порошенко окремо зупинився на результатах переговорів з Міністром оборони США та переговорів з Віце-президентом США під час яких було домовлено про те, що найближчим часом Україну відвідають декілька ключових членів нової президентської адміністрації, декілька міністрів.

  «Будуть підписані дуже важливі угоди. В тому числі і угоди із оборонного співробітництва, включаючи угоду про оборонні закупівлі і угоду про військово-технічну співпрацю», - сказав Президент.

  Окремо Президент повідомив про домовленості щодо активізації співпраці з питань енергетичної безпеки, ядерної енергетики, зокрема щодо будівництва заводу зберігання ядерних відходів для того, щоб позбутися залежності від Російської Федерації. Також домовлено про закупівлю американського вугілля, яке має замінити вугілля, поставки якого припинені з окупованих територій у зв’язку із конфіскацією Російською Федерацією українських вугільних шахт.

  Президент особливо наголосив на домовленості щодо збільшення присутності американських інвесторів на українському ринку.

  Глава держави повідомив також про результати зустрічі з Директором розпорядником МВФ Кристиною Лагард, під час якої були обговорені питання підтримки МВФ програми реформ та повідомив про результати зустрічі з Президентом Світового банку, під час якої обговорювалось питання стратегії Світового банку щодо України, а також фінансування експертної підтримки українських реформ.

  Президент висловив вдячність американській стороні за потужну підтримку України.