16-17 червня на Жмеринщині на базі Чернятинського коледжу Віннницького національного аграрного університету відбувся перший районний двохденний форум молоді «Від ініціативи – до дії». Участь у форумі взяли 50 чоловік, з числа сільської активної молоді району – учнівської, студентської, робітничої. Основна мета, яка стояла перед організаторами заходу, відділом у справах молоді та спорту райдержадміністрації

- формування у молоді національної гідності, успішної самореалізації у соціумі, особистісних рис громадянина Української держави, як носія української культури; забезпечення участі молоді у формуванні та реалізації державної молодіжної політики, підвищення обізнаності щодо важливості громадської діяльності, налагодження співробітництва між органами державної влади та громадськістю у галузі реалізації молодіжної політики; формування мовної культури та спонукання особистостей до активної протидії аморальності, правопорушенням, шовінізму, фашизму.

  По завершенню заходу начальник відділу Марчук В.М. сказав, що майже все задумане вдалось зробити, і отримати стовідсотковий запланований результат. Гості форуму: заступник голови районної ради В.П.Бігас та керівник апарату райдержадміністрації Т.Г. Москальчук ще в перший день під час відкриття форуму у своїх виступах зазначили, що сьогодення може творити лише молодь, використовуючи свою креативність і той багаж знань, умінь і навиків, який їй передають старші, і вони дивлячись у вічі молодому поколінні бачать світло, позитив, красу і велику жагу до роботи і великих змін на краще.

  Сама ж програма форуму була досить насиченою, оскільки в цих два дні учасники встигнули ознайомитись і з Чернятинським коледжом Віннницького національного аграрного університету, як історичною пам’яткою району, покласти квіти до куточка пам’яті Шпіганевича Тараса Анатолійовича, бійця 95 аеромобільної бригади, який загинув під час виконання своїх службових обв’язків на Сході України в зоні АТО, який був одним з найкращих студентів навчального закладу.

  А що вже казати про різнаманітність навчальних занять для активістів по такій тематиці «Профілактика негативних явищ в молодіжному середовищі», (тренери -начальник відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Мальована Жанна Анатоліївна, практичний психолог Ковальчук Тетяна Олегівна, провідний спеціаліст Стовбчата Наталя Анатоліївна), «Освітня, медична та пенсійна реформа в Україні» (лектор - кандидат юридичних наук Гончар Олексій Васильвич, та викладач інститут перекваліфікації педпрацівників Кожухівський Олександр Олександрович); «Історичне краєзнавство та туризм, як один із чинників розвитку Жмеринського району», (лектор - кандидат історичних наук Смірнов Микола Анатолійович)

  Перший день форуму був завершений концертною програмою від студентів коледжу, переглядом патріотичного фільму «Страчені світанки», який не залишив байдужим нікого з учасників форуму та гостей. Після чого всі дружньо взяли участь в святковій дискотеці « Україні - українське»

  Другий день як і планувалось розпочався з ранкової руханки, далі ж продовжились цікаві заняття - з тем: «Розвиток та стан молодіжної політики в області та Україні» (тренер – лектор - заступник начальника управління молодіжної політики та оздоровлення Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА Студілко Максим Анатолійович), «Організація та розвиток скаутського руху у Вінницькій області та Україні», (лектор - директор Подільського центру захисту прав людини Бардин Михайло Богданович).

  Форум завершився презентацією лідерів груп своїх напрацювань за ці дні, які стануть основою написання нової програми «Молодь Жмеринщини».

  Організатори заходу не залишили без нагород найактивніших молодіжних лідерів району. Подяки були вручені: Крайнику Роману з с.Дубова, Карпінському Ярославу з с.Курилівці, Смірнову Миколі з смт. Браїлів, Романишеній Антоніні з с.Чернятин. Також особлива вдячність за допомогу та сприяння у проведенні форуму директору Чернятинського коледжу ВНАУ Огороднику Олександру Васильовичу та заступнику директора з виховної роботи Волкотрубу Аркадію Олексійовичу.

  Перший молодіжний форум вдався на славу, сподіваємось традиція його проведення буде продовжуватись в майбутні роки.

  Відділ у справах молоді та спорту