Питання об’єднання громадян активно обговорюється в територіальних громадах району. Жителі району висловлюють свою думку щодо запропонованої карти об’єднаних територій та надають свої пропозиції.

  При райдержадміністрації створено робочу групу із забезпечення відкритості та прозорості роботи під час сприяння підготовці пропозицій щодо внесення змін до перспективного плану формування територій громад .

  Засідання даної групи відбулось 15 квітня 2016 року. Перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Монастирський акцентував увагу присутніх на тому, що питання реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» було розглянуто головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм на виїзній колегії облдержадміністрації в м. Бар та закликав активніше надавати пропозиції щодо виконання даного закону. На сьогоднішній день в районі порозуміння в цьому питанні знайшли три територіальних громади: Кацмазівська, Луко – Мовчанська та Телелинецька. Перші кроки в питанні об’єднанні робить Демидівська сільська рада.

  Свою готовність до співпраці та об’єднання громад висловив Жмеринський міський голова Анатолій Кушнір. Він зазначив, що міською радою проводяться відповідні консультації з Леляцькою та Жуковецькою сільськими радами щодо спільного розвитку громад.

  Заступник керівника апарату, начальник відділу організаційно – кадрової роботи райдержадміністрації Людмила Слащук довела до відома присутніх інформацію про створення робочої групи, яка буде враховувати та узагальнювати всі пропозиції щодо створення об’єднаних громад та подавати їх у вищестоящі інстанції для врахування. Вона довела графік проведення виїзних зустрічей з громадськістю на базі 6 територіальних громад, які будуть відбуватись протягом квітня – травня цього річ.

  Браїлівський селищний голова Валерій Резедент вніс пропозицію, яку підтримали й інші керівники територіальних громад. А саме – здійснити виїзди в громади, які вже пройшли процес об’єднання та перейняти досвід, зважити всі позитивні та негативні аспекти об’єднань.

  Заступник голови районної ради Володимир Бігас відмітив, що в цьому напрямку районна рада уже працює. На сьогоднішній день є домовленість із територіальними громадами Хмельницької області, які в будь – який момент готові прийняти делегацію із Жмеринщини. Вирішено візит здійснити після травневих свят.

  Підвівши підсумок, заступник голови райдержадміністрації Юрій Колесник відмітив, що зустрічі даного формату будуть проводитись систематично . Тому, органам влади району і місцевим радам потрібно активно проводити консультаційні та інформаційні заходи з питань впровадження Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».