Володимир Гройсман провів робочу нараду щодо проблем із забезпеченням лікарень препаратами для онкохворих дітей і вартості ліків

  Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у суботу, 16 квітня, провів робочу нараду з питань забезпечення постачання ліків для онкохворих дітей та вартості ліків в аптеках.

  У нараді взяли участь Перший Віце-прем'єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, а також представники Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства фінансів України.

  На нараді було зазначено, що проблема виникла через неналежний моніторинг ситуації танескординованість дій міністерств. Були визначені невідкладні кроки, завдяки яким лікарні уже протягом декількох найближчих днів розпочнуть отримувати необхідні препарати. Про стан вирішення проблеми Володимир Гройсман доручив інформувати його щоденно.

  Прем'єр-міністр також доручив Міністерству охорони здоров'я України та Міністерству фінансів України налагодити механізм і відпрацювати графік постачання медичних препаратів у лікувальні заклади, аби перешкодити виникненню затримок у подальшому.

  Були обговорені також питання завищеної вартості лік для громадян. По деяким позиціям вартість ліків в Україні відрізняється у рази від цін у сусідніх європейських країнах. «На жаль, люди часто помирають, тому що просто не можуть придбати необхідні ліки», - зазначив Володимир Гройсман. Конкретні пропозиції щодо врегулювання цієї проблеми мають бути внесені Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Міністерством охорони здоров'я України протягом тижня.