Очільники Жмеринського району взяли участь в ІІ Міжнародному фестивалі національних культур «Всі ми діти твої, Україно!» в м.Шаргород

  У славетному подільському містечку Шаргород, який здавна називають «містом трьох культур», 25 травня відбувся ХХV фестиваль національних культур «Всі ми діти твої, Україно!». У цьому році ювілейний фестиваль мав статус Міжнародного, адже у ньому взяли участь творчі колективи з інших держав.

  На запрошення управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації запрошено вокальний ансамбль української пісні «Джерело» української діаспори (м. Єлгава), ансамбль латвійської народної творчості «Кокле» (м. Рига Латвійська Республіка) та вокальний ансамбль білоруської пісні «Слав’яночка» (м. Слонім Республіка Білорусь). На запрошення управління культури і мистецтв облдержадміністрації до Шаргороду прибули дитячі фольклорні ансамблі з м. Шолданешти Республіка Молдова та м. Ясси Республіка Румунія.

  В урочистому відкритті фестивалю взяли участь голова Вінницької облдержадміністрації В.Коровій, прокурор Вінницької області В.Соколовий, начальник відділу Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Ю.Марченко, начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації І.Салецький, начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації С.Городинський, голова Ради національно-культурних товариств Вінниччини В.Кочелаба та керівництво Шаргородського району. Серед гостей свята були і представники Жмеринського району – голова районної державної адміністрації О.Легеза, голова районної ради В.Малярчук, заступник голови райдержадміністрації О.Матвієнко.

  Перед святковим концертом гості фестивалю у вишиванках пройшли святковою ходою центральною вулицею Шаргорода. В рамках фестивалю були представлені національні світлиці 32-х територіальних громад з виставками декоративно-прикладного мистецтва та стравами національної кухні, а також презентовано багатометрові рушники, вишиті майстринями Шаргородського району, витинанки, вишивки, предмети розпису, гончарства, живопису, графіки, бісероплетіння, різьби по дереву, орігамі, мозаїки, вінкоплетіння тощо.

  До усіх учасників фестивалю звернулась голова райдержадміністрації К.Кедик, яка щиро і сердечно привітала вельмишановних гостей та учасників Міжнародного фестивалю на Шаргородській землі. Вона відзначила, що саме на їхній благодатній землі розташовані величні Храмові комплекси, які увійшли до семи Чудес Вінниччини. Це архітектурний ансамбль Свято-Миколаївського монастиря, костел Святого Флоріана та Синагога. Літопис Шаргородщини – це славна і героїчна історія, унікальна архітектура і видатні пам’ятки минулих епох.

  Гостей фестивалю привітав голова Вінницької обласної державної адміністрації В.Коровій він висловив подяку делегаціям дружніх держав та сусідніх областей України за участь у фестивалі національних культур Вінниччини. Зазначив, що у словах «Всі ми діти твої, Україно!» закладена глибинна суть цього фестивалю. Адже Шаргородська земля споконвіків поєднувала багато народів любов’ю до власної землі, до різних культур, які тут сплелися. І ми завжди демонстрували толерантність один до одного. І хоча ми живемо в непростий час, в час багатьох викликів і проблем, але зобов’язані рухатися вперед – заради наших дітей, наших онуків, і повинні все зробити для того, щоб вони гордилися тим, що живуть на такій прекрасній, Богом даній українській землі.

  З промовами також виступили: начальник обласного управління культури і мистецтв облдержадміністрації С. Городинський, директор обласного центру народної творчості Т.Цвігун.

  Велике коло шанувальників зібрав гала-концерт учасників фестивалю, на якому творчі колективі віртуозно презентували красу, традиційність, витонченість свого народу. У фіналі концерту прозвучали пісні у виконанні заслуженого артиста України С.Городинського.

  Всі учасники фестивалю були нагороджені дипломами і пам’ятними подарунками.

  Використано матеріали з Інтернету.