Своє випробовування на патріотизм, повагу до суверенітету, незалежності держави в особі її захисників, які самовіддано боронять наші кордони на сході демонструє сьогодні вся Україна. Не стоїть осторонь Жмеринський район.

  За ініціативою районної державної адміністрації, за участі керівника районного координаційного центру допомоги учасникам АТО Віталія Майданевича 14 квітня 2016 року відбулось засідання «круглого столу» під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Юрія Колесника, заступника голови районної ради Володимира Бігаса.

  В своєму вступному слові Юрій Колесник зазначив, що ще два роки тому важко було уявити, що з’явиться новий ветеранський рух учасників війни за незалежність нашої держави. Святим обов’язком влади на сьогоднішній день є забезпечити всі необхідні умови для соціального захисту та реабілітації сьогоднішніх героїв антитерористичної операції.

  Про надання кваліфікованої допомоги учасникам АТО, членам їх сім’ї, членам сімей загиблих та Героїв Небесної Сотні доповідали керівники всіх структурних підрозділів, районних установ, що переймаються та опікуються соціальним захистом, вирішенням проблемних питань учасників антитерористичної операції.

  Начальник управління соціального захисту райдержадміністрації Надія Василик зазначила, що наразі в районі проживає 213 демобілізованих учасників АТО. 154 учасника бойових дій отримують всі соціальні гарантії згідно чинного законодавства України, в т.ч. проходження психологічної реабілітації, санаторно – курортне оздоровлення. Належна увага приділяється родинам загиблих учасників АТО, яких в районі проживає чотири. Всім надано статус «Сім спільно із органами місцевого самоврядування надається належна грошова та матеріальна допомога.

  Начальником відділу здоров’я райдержадміністрації Олександром Ярмоленко озвучено інформацію щодо надання учасників АТО медичної допомоги. На сьогодні із 213 демобілізованих 56 чол. Охоплено диспансерним наглядом, 33, потребують медичної реабілітації, 12 – фізичної, 18 – психологічної.

  Про військово – патріотичне виховання учнівської молоді на прикладах реальних подій сьогодення інформувала начальник відділу освіти Інна Цимбал. За допомогою слайдів вона продемонструвала велику кількість заходів, проведених освітянською когортою, спрямованих на виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції. Це такі, як: фестиваль учнівської та вчительської молоді «Проліски надії», благодійний концерт «Молюсь за тебе, Україно», під час якого зібрано близько 18 тис. грн..,теплі речі, продукти харчування, ін.. В кожному загальноосвітньому закладі відбулись подібні благодійні акції. В Чернятинській ЗОШ І - ІІІ ст.. учні власноруч плетуть маскувальну сітку. На приміщенні шкіл встановлено меморіальні дошки загиблим учасників антитерористичної операції. Всього в начальних закладах району функціонує 36 волонтерських загонів.

  Колишній воїн АТО Віталій Майданевич щиро подякував освітянам за активну підтримку. Особливо за передані листівки, малюнки та обереги, які зігрівають душу бійцям на передовій.

  Про оформлення соціальних паспортів на родини мобілізованих доповіла заступник директора РЦСССДМ Жанна Мальована. Вона акцентувала увагу присутніх на проблемних питаннях ветеранів АТО. Основні з яких оформлення земельних ділянок.

  Начальник відділу управління Держгеокадастру у Жмеринському районі Аліна Садовська зазначила, що наразі за отриманням земельних ділянок звернулось 260 чол. Із них 205 зроблено викопіювання. Вона пояснила присутнім подальшу процедуру оформлення земельних ділянок воїнам АТО.

  Директор Жмеринського міськрайонного центру зайнятості населення Тетяна Когут розповіла, що забезпечення учасників антитерористичної операції робочим місцем є проблемою. Із 18 демобілізованих жителів району вдалось влаштувати на роботу тільки 5. Вона запропонувала прийняти лист – звернення за підписом керівництва району до підприємців з закликом «Створи робоче місце для учасника АТО». Ідею активно було підтримано.

  Про допомогу, які надають на передову одинокі престарілі громадяни району інформувала директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) району Тамара Оголенко. А це і шкарпетки і вареники, пиріжки, виготовлені бабусями – підопічними власноруч.

  По завершенню заступник голови райдержадміністрації Юрій Колесник зазначив, що дані засідання варто проводити щомісячно для того, щоб своєчасно виявляти та реагувати на проблемні питання учасників антитерористичної операції.