В Жмеринській районній державній адміністрації під головуванням заступника голови райдержадміністрації О.Матвієнка 18 травня 2017 року відбулося засідання комісії з питань поводження з безхазяйними відходами. В ході засідання було розглянуто питання проведення перезатарення безхазяйних відходів.

  На території Жмеринського району знаходиться 11 місць накопичення невідомих та непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин.

  Впродовж 2015-2017 років аварійно-рятувальним загоном спеціального призначення ГУ ДСНС України у Вінницькій області проводяться роботи по перезатаренню небезпечних речовин за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

  Комісійно проведено обстеження даних місць зберігання хімічних засобів захисту рослин та складено відповідні акти.

  Роботи по перезатаренню проведено в Телелинецькій, Тарасівській, Лисогірській, Лука Мовчанській, частково в Жуковецькій, Почапинецькій сільських, Браїлівській селищній радах. Незабаром розпочнуть відповідні роботи в Стодулецькій сільській раді.

  Під час наради обговорено питання щодо ефективного використання коштів в сумі 98146 грн., які надійшли на рахунки сільських, селищної рад для проведення робіт з перезатарення.

  Зважаючи на актуальність питання екологічної безпеки та покращення її стану, голова комісії наголосив на тому, що роботи слід провести в найкоротший термін з метою уточнення об’ємів хімічних засобів захисту рослин для подальшої їх утилізації.