Для кожного з нас мама - це найрідніша та найдорожча людина в світі. Саме мама дарує можливість жити і радіти кожному дню, на протязі всього шляху розділяє з нами печалі і радості, оберігає від усіляких земних негараздів і надає захист, незважаючи ні на що. В Україні щороку матерів віншують на початку травня – це є один із способів висловити захоплення цій непростій, воістину жіночій, «професії».

  Проведення такого світлого свята більшою мірою пов’язане з піднесенням ролі мами не тільки в житті людини, але і в розвитку суспільства. Адже саме від того як жінка виховує своїх дітей, залежить майбутнє держави, в якій живе її сім’я.

  11 травня 2017 року в Жмеринському районі за організації відділу у справах молоді та спорту відбувся урочистий захід присвячений Дню матері.

  Розпочато урочистості піснею «Мамина хата» у виконанні народного аматорського хорового колективу Чернятинського сільського клубу.

  Хвилиною мовчання вшановано пам'ять синів-жмеринчан, які поклали свої життя під час збройного конфлікту в Республіці Афганістан, Революції Гідності, в зоні проведення антитерористичної операції.

  Свої привітання присутнім в залі жінкам висловили перший заступник голови районної державної адміністрації О.Монастирський та заступник голови районної ради В.Бігас. У своїх промовах вони відзначили роль жінки та матері у суспільстві, особливу шану, своє співчуття, захоплення силою духу виказали матерям, які втратили своїх синів, їх дружинам. Говорили про подвиг бути матір’ю та подвиг матерів, закликали всіх присутніх шанувати та бути уважними до своїх батьків. Щиро вітали жінок зі святом від свого та імені голів райдержадміністрації, районної ради О.Легези і В.Малярчука. Бажали кожній матері здоров’я, добра, благополуччя, вдячності від суспільства, від дітей, миру і злагоди та Божого захисту.

  Головний спеціаліст відділу у справах молоді та спорту Т.Кабаровська зачитала розпорядження голови райдержадміністрації, згідно якого подяками та пам’ятними подарунками відзначено 35 матерів з числа тих, які втратили своїх синів, багатодітних матерів, які забезпечили зразкове виховання, належні умови для навчання і розвитку своїх дітей. Відповідно до Указу Президента України почесне звання та нагрудний знак «Мати – героїня» отримала мати п’яти дітей з с.Кармалюкове Л.Квасневська. З високим званням жінку привітав і сільський голова М.Огородник, вручив квіти та грошову винагороду.

  На завершення дійства учасників урочистого зібрання частували запашним короваєм.

  Музичні дарунки для винуватців свята та всіх учасників святкового заходу підготували працівники районного будинку культури, а також народні аматорські колективи району, які в цей день підтверджували своє звання.

  У фойє будинку культури з нагоди свята організовано виставку літератури, творчих робіт народних умільців.