Основні вимоги щодо застосування пестицидів та отрутохімікатів.

  В зв’язку з настанням весняно-літнього періоду та з метою профілактики отруєнь агрохімікатами та пестицидами серед населення району, управління Держпродспоживслужби в Жмеринському районі нагадує про вимоги законодавства у сфері діяльності, пов’язаної з застосуванням пестицидів та агрохімікатів.

  Для обробки індивідуальних садів та городів в межах населеного пункту застосувуються пестициди, які відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

  Перед проведенням обробок об’єктів, розташованих в межі або поблизу населених пунктів, необхідно встановити попереджувальні знаки та оповістити людей про майбутні роботи і строки, протягом яких забороняється перебування людей в обробленій зоні.

  При обробках садів установлюються санітарно-захисні зони від меж оброблюваних ділянок до водних джерел: при наземному методі з використанням гранульованих форм пестициду – 300 м; обприскуванні – 500 м; при авіаметоді – 1000 м (до рибогосподарських водойм не менше 2000 метрів).

  Зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, міць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць масового відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500 м, при штанговому і гербігації дощуванням – 300 метрів. При застосуванні аерозольних генераторів регульованої дисперсності санітарно-захисні зони повинні відповідати вимогам, зазначеним в інструкції для даного виду апаратури; обробка посівів у цих зонах допускається при напрямку вітру від населених пунктів і інших об’єктів, що підлягають санітарному захисту.

  Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранні ранкові ( до 10 ) і вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче +10 град. Обприскування вентиляторними і штанговими обприскувачами допускається при швидкості вітру до 3 м/с (дрібно крапельне) і 4 м/с (крупно крапельне). Застосування гербіцидів із поливною водою шляхом дощування ( гербігація) допускається при швидкості вітру до 4 м/с.

  Якщо вміст пестицидів у повітрі населених пунктів перевищує його середньодобову гранично допустиму норму, подальше застосування даного препарату в населеному пункті й у радіусі 1000 метрів від населеного пункту забороняється доти, поки концентрація в повітрі не стане вдвічі нижче гранично допустимої.

  При роботі з пестицидами необхідно дотримуватись вимог щодо техніки безпеки , для зведення до мінімуму негативної дії пестицидів і агрохімікатів на людей та довкілля:

  Не допускається проведення ручних робіт після випадання осадів напередодні запланованого строку виходу на роботу і при температурі повітря вище 20 град. С. У цих випадках строки збільшуються на одну добу, ручні роботи слід проводити після механізованого розпушування грунту;

  Під час роботи з препаратами забороняється курити , пити або вживати їжу;

  Дотримуватись загальних вимог індивідуального захисту, оберігати, згідно з рекомендаціями, домашніх тварин, бджіл та птицю під час роботи з засобами захисту рослин;

  При потраплянні препарату на шкіру – зняти забруднений одяг, промити теплою водою з милом або слабким содовим розчином. При потраплянні в очі – ретельно промити їх великою кількістю води. При проковтуванні - негайно звернутися до лікаря з упаковкою з-під препарату;

  Зберігати препарати в закритих оригінальних упаковках в добре вентильованому захищеному від сонця і вологи місці при температурі не нижче 0 град. С та не вище + 35 град. С;

  Зберігати окремо від продуктів харчування, кормів і питної води; Не допускати можливості доступу до препаратів дітей та домашніх тварин.

  Категорично забороняється застосування незареєстрованих пестицидів та агрохімікатів, а також препаратів, що придбані у неспеціалізованих магазинах або у окремих осіб без фірмової упаковки і інструкції по застосуванню