Час невпинно віддаляє нас від того дня, коли світ пізнав найбільшу з техногенних катастроф – аварію на Чорнобильській АЕС. Та з кожним роком ми все більше оцінюємо подвиг тих, хто в перших рядах став на захист світу від розповзання радіаційної небезпеки.

  26 квітня 2017 року в залі засідань Жмеринської районної ради відбувся міськрайонний захід, приурочений до 31-х роковин Чорнобильської катастрофи.

  В цей день віншували учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, вшановували пам'ять тих, хто поклав своє життя заради майбутніх поколінь, віддавали данину поваги постраждалим, родинам загиблих та померлих ліквідаторів.

  З промовою перед аудиторією виступив перший заступник голови райдержадміністрації О.Монастирський, передав чорнобильцям вітання від очільника району О.Легези. Віддав данину шани та поваги ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, постраждалим та вдовам загиблих. Зичив усім присутнім міцного здоров’я, добробуту, мирного неба та довгих років життя. Спільно із заступником голови районної ради В.Бігасом та заступником керівника виконавчого апарату районної ради Н.Рожок вручив подяки та одноразову грошову винагороду вдовам загиблих та померлих ліквідаторів наслідків техногенної катастрофи за мужність, самовідданість і підтримку своїх чоловіків, активну життєву позицію та з нагоди 31 – х роковин Чорнобильської трагедії.

  Від міської влади перед учасниками зібрання виступили заступник міського голови К.Тимунь і начальник організаційного відділу виконавчого комітету Жмеринської міської ради І.Попік. Почесні грамоти, грошову винагороду отримали ліквідатори, постраждалі та вдови.

  Голова громадської організації «Жмеринська організація інвалідів» «Союз Чорнобиль України» Г.Варлахова вручила матеріальну допомогу вдовам учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

  У своєму виступі голова громадської організації «Інваліди Чорнобиля» В.Дремух зробив екскурс в історію, назвав невтішні цифри статистики, бажав своїм побратимам здоров’я та усіляких гараздів.

  Урочистою ходою зібрання рушило до пам’ятника жертвам Чорнобильської катастрофи, де відбувся мітинг-реквієм на знак вшанування та пам’яті про тих, хто віддав життя у боротьбі з «мирним» атомом.

  Перед присутніми виступили заступник голови районної ради В.Бігас, заступник міського голови В.Дудік, голова громадської організації «Жмеринська організація інвалідів» «Союз Чорнобиль України» Г.Варлахова.

  Світлу пам'ять загиблих та померлих ліквідаторів вшанували хвилиною мовчання.

  До пам’ятника жертвам Чорнобильської катастрофи поклали квіти.

  На згадку про цей день зробили спільну світлину.

  Урочисті заходи підготували працівники та вихованці районного будинку культури, Станіславчицької музичної школи, центральної районної бібліотеки, центру позашкільної роботи.