На засіданні державної надзвичайної протиепізоотичної комісії під головуванням заступника голови Жмеринської райдержадміністрації О.Матвієнка, яка відбулася 21 квітня 2017 року, розглянуто питання про оголошення неблагополучним пунктом із захворювання на сказ с.Кам’яногірка та прилеглі до нього території.

  Представники управління Держпродспоживслужби в Жмеринському районі М.Горбатюк та Р.Пустовий повідомили про прикрий випадок, який стався з жителькою похилого віку згаданого населеного пункту.

  ЇЇ біля власного курника покусала ондатра, яка опинилася на подвір’ї домогосподарства з невідомих причин. Син постраждалої вбив тварину.

  В результаті проведення лабораторних досліджень трупа тварини було виявлено збудник сказу.

  На місці події проведено всі необхідні запобіжні заходи, постраждалу госпіталізовано для проведення лікування.

  З огляду на отриману інформацію, комісією прийнято рішення, яким с.Кам’яногірка і прилеглі до нього території оголошено неблагополучним по сказу пунктом та запроваджено в ньому карантинні обмеження.

  Комісія також затвердила план комплексних заходів, направлений на ліквідацію вогнища небезпечного захворювання. Ним передбачено, зокрема, посилення роз’яснювальної роботи серед населення про небезпеку сказу. На цьому акцентував увагу О.Матвієнко, адже саме необізнаність людей часто призводить до невідворотної трагедії.

  Рішення державної надзвичайної протиепізоотичної комісії буде висвітлено в засобах масової інформації та доведено до відома всіх зацікавлених сторін.