Задля поліпшення стану навколишнього природного середовища, благоустрою, озеленення населених пунктів та прилеглих до них територій в Жмеринському районі організовується проведення весняного двомісячника благоустрою населених пунктів.

  З метою належного проведення заходів головою райдержадміністрації прийнято розпорядження №77 від 18.03.2016 року «Про організацію весняної акції з благоустрою та санітарної очистки населених пунктів району», доведено до виконання сільським та селищній радам, підприємствам, установам, організаціям, керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації.

Одним із заходів даного розпорядження є організація і проведення посадки зелених насаджень в населених пунктах, лісових масивах району спільно з Державним підприємством «Жмеринський лісгосп» і дочірнім підприємством «Жмеринський райагроліс» Вінницького обласного спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс».

  Для відтворення лісових масивів проведено посадку лісових культур на площі 26 га. Залучено до широкомасштабної акції 2500 чоловік з числа трудових колективів підприємств, установ та організацій, студентської та учнівської молоді, жителів територіальних громад району.

  В ході благоустрою в районі впорядковані та естетично оформлені дитячі майданчики, куточки відпочинку, квітники.

  Загальноосвітні навчальні заклади беруть участь в акції «Майбутнє лісу в твоїх руках», в рамках якої організовано конкурс на кращий малюнок та твір за темою: «Людина та ліс».

  У ЗОШ району проведено ряд виховних заходів: круглі столи «Чисте довкілля-здорова Планета», фотовиставка «Природа просить допомогти».

  7 квітня 2016 року проведено районний конкурс колективів екологічної просвіти на тему: «Збереження земельних ресурсів».

  23 квітня 2016 року заплановано проведення «Дня довкілля» - суботник в рамках щорічної Всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля».