Саме під таким девізом пройшла зустріч з лікарями КУ «Жмеринська центральна лікарня». До цієї зустрічі спонукало ряд причин, а саме: захворювання підростаючого покоління, серцево-судинні хвороби, опорно-рухового апарату, психічні розлади. Причиною цих дитячих захворювань є велика негативна інформація, яка ллється рікою з ефірів різноманітних телеканалів, якій підлітки самостійно не можуть дати правильну оцінку.

  Ця інформація, що подається для населення про красиве життя з розкішними віллами, вживанням дорогого алкоголю, вечірки для молоді, безтурботне життя, а про доступ в соціальні мережі і перебування в них наших діток взагалі відкрита щоденна тема. Інтернет для наших дітей є невід’ємною частиною найближчого оточення. Те, що для нас, старшого покоління, є інновацією, для сучасних дітей – звична буденність. Вони швидко орієнтуються у віртуальному просторі, відкривають власні способи долучитися до новітніх можливостей інформаційно-комунікаційних технологій, визначають свої уподобання, розвивають нові потреби. Проблема полягає в тому, що діти у своєму природному прагненні освоїти навколишнє середовище стикаються з небезпекою у віртуальному світі. А це – знущання над співрозмовником у віртуальному просторі, жорстокі дії з метою дошкулити, нашкодити, принизити іншу людину. При цьому використовуються різні засоби: мобільні телефони, електронна пошта, соціальні мережі. Діти зазвичай не розповідають батькам про ці образи, оскільки бояться, що батьки заборонять використовувати необхідні їм засоби зв’язку, тому й залишаються без необхідної підтримки і допомоги. При цьому в них виникає агресія, жорстокість, невміння прислухатись до ровесників, батьків, вчителів.

  Метою такого заходу було роз’яснити причини виникнення цих непростих явищ, запропонувати способи подолання й напрямки профілактики. Адже більша половина користувачів Інтернету мають дітей різного віку. Середня тривалість часу, проведеного користувачем на найпопулярніших сайтах, вимірюється годинами. Так у лютому середній користувач провів у соціальній мережі Фейсбук близько півтори години, в Контакте – більше 6 годин, а в Однокласниках – більше 18 годин. За даними опитування старшокласників у 8 областях України(опитано 2659 учнів 10-х класів шкіл, що беруть участь у Всеукраїнському експерименті запровадження медіа-освіти), щодня користується Інтернетом - 73,6 % опитаних, майже щодня – 18,9%, приблизно щотижня – 5,24%, щомісяця, а то й рідше – 1,4%, ніколи не користується лише 0,9% учнів.

  У будний день користуються комп’ютером понад три години і більше - 47,6%, від двох до трьох годин – 25,1%, від однієї до двох – 16,4%, а до однієї години лише близько - 9%, що зовсім не користується – 1,8%. Ці відомості свідчать про те наскільки потужно Інтернет став повсякденною практикою старшокласників. Він вийшов на перше місце серед різних способів проведення вільного часу. У молодших класах – 29% дітей віком 7-9 років, за оцінками батьків, щоденно користуються Інтернетом. Користувачів віком 10-12 років – 42%, у віці 13-16 років – 65,72 %. Навіть серед дітей дошкільного віку щоденно долучаються до мережі близько 9 %.

  Кваліфіковані спеціалісти психолог кабінету «Довіра» Поліщук І.В. і лікар-інфекціоніст Юсучко І.О. провели лекцію-бесіду на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу та негативних явищ у молодіжному середовищі» а лікар-нарколог Черняк Н.М. - «Що треба знати про шкідливі звички». Для присутніх учнів школи вони доступно і переконливо донесли інформацію про загрозу і наслідки татуювань, пірсингів, вживання легких наркотиків і алкоголю та до чого приводить недотримання правил особистої гігієни, режиму дня, надмірне перебування в Інтернеті. Велику увагу приділили віртуальним Інтернет-сайтам, які несуть загрозу їх життю і здоров’ю. Майже годину спеціалісти відповідали на запитання, які з цікавістю ставили діти. Дитячий гінеколог Душинська С.І., окремо із дівчатами 8-11 класів, провела розмову «Рання вагітність, її шкідливість для підліткового віку та ускладнення при пологах», з якої вони отримали багато корисної інформації. За бажанням дітей, лікарі-спеціалісти надавали індивідуальні консультації. Під час відвертої розмови вони отримали відповіді на свої запитання.

  Педагогічний, учнівський, батьківський колективи школи висловлюють щиру вдячність головному лікарю Р.В.Боровському і завполіклінікою О.Н.Султанову за організацію цієї зустрічі з досвідченими, налаштованими для співпраці з дітьми, гарними фахівцями-спеціалістами. Від цієї зустрічі всі отримали позитивний заряд енергії: лікарі - від наших дітей, а діти від них.

  Традиційно школа співпрацює з відділом соціальної роботи Жмеринської РДА. Начальник відділу Мальована Ж.А., практичний психолог Ковальчук Т.О. провели тренінг з елементами відео презентації «Підліток і соціальні мережі». Співпраця з практичним психологом Ковальчук Т.О. не закінчилась на цьому. Тетяна Олегівна із задоволенням взяла участь у загальношкільних батьківських зборах. Вона разом з батьківським колективом у формі діалогу розкрила особливості дитячих проблем. Батьки після цієї зустрічі мали над чим задуматись і зробити висновок щодо виховання у своїх сім’ях.

  Також на зборах була присутня начальник відділу освіти Жмеринської РДА Цимбал І.В., яка закликала батьківську громаду до співпраці зі школою, подякувала тим, які беруть активну участь в житті школи. Порадила батькам більше цікавитися вподобаннями їхніх дітей, занятістю у вільний час та контролювати їх перебування в Інтернет мережі.

  Саме профілактична робота дає можливість учням робити правильні кроки в своєму молодому житті. Запропонований мінімум теоретичних знань, набір життєвих прикладів, схеми виходу зі складних ситуацій допоможуть підростаючому поколінні стати справжньою здоровою нацією.

  К. Зарічна, заступник з виховної роботи