Розглянуто на засіданні державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Жмеринській райдержадміністрації під головуванням заступника голови райдержадміністрації О.Матвієнка, яка відбулася 11 квітня 2017 року.

  Причиною нагального зібрання комісії стали випадки захворювання на африканську чуму свиней в приватному господарстві жителів Барського та Іллінецького районів. Саме про це була інформація в. о. начальника управління Держпродспоживслужби в Жмеринському районі М.Горбатюка.

  З метою профілактики та недопущення виникнення даного захворювання на території району Державна надзвичайна протиепізоотична комісія вирішила вжити відповідних заходів, які обов’язкові до виконання. Зокрема, в районі буде створено резерв спеціальних засобів, необхідних для проведення термінових робіт з ліквідації осередків інфекції та запобігання їх поширенню. Здійснюватиметься дієвий контроль за переміщенням живих тварин та продукції тваринного походження. Не допускатиметься незаконне переміщення живих тварин без ветеринарних документів. Будуть ліквідовані місця стихійної торгівлі живими тваринами та продуктами тваринного походження в ряді населених пунктів. Посилиться контроль за утилізацією відходів тваринного походження, а також за за клінічним станом свинопоголів’я у свиногосподарствах різних форм власності. В посиленому режимі здійснюватиметься ветеринарно-санітарний контроль за роботою продовольчих ринків і ринків, на яких здійснюється торгівля живими тваринами, а також за забоєм тварин, в тому числі подвірним, за дотриманням ветеринарно - санітарного законодавства всіма суб’єктами господарювання, діяльність яких пов’язана з утриманням, забоєм та переробкою свиней і продукції з них.

  Рішення комісії та інформацію про небезпеку виникнення АЧС та обов'язкові заходи з її профілактики буде висвітлено в місцевих засобах масової.