Зупинися, людино, на мить…
  І відчуй, як планеті болить.
  Як із серця крик вирина –
  Зупинися, Земля в нас одна!

  Під таким гаслом на минулому тижні в районному Будинку культури відбувся районний етап Всеукраїнського конкурсу колективів (агітбригад) екологічної просвіти на тему «Збереження та раціональне використання земельних ресурсів». Мета заходу - активізація роботи з учнівською молоддю щодо вирішення екологічних і природоохоронних проблем, залучення її до активної природоохоронної діяльності, формування екологічної свідомості.Фестиваль проходив за ініціативи відділу освіти Жмеринської райдержадміністрації.

   Відкрила захід начальник відділу освіти І.Цимбал, вона привітала учасників агітбригад, побажала їм успіхів та зауважила, що екологічне виховання - крок вперед за збереження навколишнього середовища.

  У конкурсі взяли участь юні екологи з 11 загальноосвітніх навчальних закладів I-III ст.

  Споконвіку далекоглядні й мудрі люди замислювалися про збереження природних багатств, дбали про чистоту річок та озер, про густоту лісів і родючість грунтів. Однак сучасна людина все частіше забуває про те, кому вона зобов’язана своїм існуванням; все частіше природі доводиться відступати перед технічним прогресом і людською спрагою наживи. Чи вистачить природних запасів нашим дітям, онукам? Відповіді на ці і інші питання учасники фестивалю отримали під час розкриття проблеми земельних ресурсів в нашій державі.

  Учні мали можливість розповсюдити кращий досвід з природоохоронної діяльності, використовуючи вокальні, хореографічні, спортивні здібності, літературно-мистецькі засоби, власне бачення екологічної проблеми свого села. У виступах учні виявляли стурбованість щодо псування сільськогосподарських та інших земель, забруднення їх хімічними речовинами, нераціональне використання земельних ресурсів місцевими сільськогосподарськими підприємствами та пропонували власні шляхи вирішення проблеми. В хід ішли всі можливості та способи – спів, вірші, анекдоти, сленги, артистизм та художні здібності.

  Члени журі, до складу якого входили: Цимбал І.В., начальник відділу освіти Жмеринської РДА; Яковець Н.Я., начальник відділу з питань цивільного захисту райдержадміністрації; Бойчук С.А., голова районної об’єднаної профспілки працівників освіти і науки; Репінська Н.В., головний спеціаліст відділу освіти; Ланова А.Д., директор районного Будинку творчості школярів та юнацтва, оцінювали команди за конкурсами «Візитка» та «Стіннівка».

  За результатами конкурсу I місце здобула агітбригада «Подоляни» Браїлівської ЗОШ I-III ст. (кер. Янковська І.А.), II місце – агітбригада «Паросток» Чернятинської ЗОШ I-III ст. (кер. Мовчан Л.А.), III місце – агітбригада «Ритм» Сербинівського НВК (кер. Михиринська Л.М.). Кращий екологічний плакат був у Северинівській ЗОШI-III ст.

  Гран-прі отримала агітбригада «Торнадо» Мартинівської ЗОШ I-III ст. (кер. Шаповалюк Г.І., Кабалюк О.І.), команда вже отримала перемогу в обласному етапі та буде представляти Вінницьку область у Всеукраїнському етапі, який відбудеться у м. Херсон.

  Стійка позиція сучасної молоді щодо природоохоронної діяльності не може нікого залишити байдужими, адже, чим більше про це йде мова, тим вагоміший результат. Тому подібні заходи і надалі будуть проводитися та підтримуватися відділом освіти Жмеринської райдержадміністрації.

  Прес-центр відділу освіти