Минулого тижня в відділенні денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Жмеринського району відбувся майстер-клас з писанкарства, який спільно організували та провели соціальний працівник відділення денного перебування Крупельницька Н.М. та бібліотекар Чернятинської сільської бібліотеки Ісько Л.П. Для цього запросили майстринь – Панову Вікторію Павлівну, керівника гуртка декоративно-прикладного мистецтва центру позашкільної роботи, м.Жмеринка та відвідувачку відділення денного перебування, майстриню Ковальчук Євгенію Федорівну.

  Писанка – це символ та неповторне багатство нашого народу, яким треба пишатися, бо це такий скарб, якого нема більше ніде в світі. Писанка – це символ весни, сонця, пробудження природи, прагнення до життя. Писанкарство виникло на теренах України дуже давно. Археологічні дослідження свідчать, що виникло воно ще в добу Трипільської культури. Завдяки майстрам, які з покоління в покоління берегли і передавали традиції і знання писанкарство збереглось, як мистецтво і в наш час викликає загальне захоплення. Писанки традиційно писали переважно жінки. Сьогодні завдяки майстриням старшого покоління цей вид мистецтва набуває свого відродження. Майстер-класи дають змогу молодшому поколінню перейняти знання у старших.

  Соціальний працівник відділення денного перебування КУ “Терцентр со (нсп) Жмеринського району Вінницької області” Крупельницька Н.М.