Історія українського народу надзвичайно складна й драматична. На довгому виснажливому шляху боротьби за волю українці проливали багато крові, втрачаючи своїх найкращих синів і дочок. Із давніх-давен у свідомості народу закріпився ідеал мужнього захисника рідних теренів. У продовж багатьох віків українець змушений був зі зброєю в руках відстоювати право господарювати на власній землі.

  Саме тому народну уяву повсякчас бентежили образи богатирів Кирила Кожум'яки, Олекси Довбуша, Семена Палія, Максима Залізняка, Устима Кармалюка та багатьох інших.

  Нещодавно виповнилося 230 років від дня народження нашого земляка, народного ватажка Устима Кармалюка. Нам відомо багато фактів з життя отамана подільських месників, що описані в різних історичних джерелах. Його образ оспіваний в народному фольклорі та творчості багатьох українських письменників. В українській літературній Кармалюкіані – сім романів та повістей, понад десяток оповідань, чотири поеми, вісім п’єс, кількадесят віршів. У кожному з цих творів постає незламний бунтар, що присвятив своє життя боротьбі за народне щастя. Саме цій темі було присвячено літературну подорож "Образ Устима Кармалюка в художньому слові" сторінками творів українських прозаїків та поетів, яку провели для учнів 9 класів працівники КЗ "Жмеринська центральна районна бібліотека ім. В.П. Вовкодава".

  Крім розповіді про художні твори присвячені Устиму Кармалюку йшла мова і про пам’ятні місця та природні пам’ятки, пов’язані з ім'ям "подільського Робін Гуда".

  Завідуюча музею історії села Кармалюкове Людмила Крайнік розповіла дітям про музей та портрети Устима Кармалюка роботи Тропініна.

  До заходу було підготовлено перегляд літератури "Устим Кармалюк у житті та слові".

  Розповідь ведучих заходу супроводжувалася показом відео та слайдів, які було здійснено працівником Жмеринської дирекції кіновідеомережі та кіновідеопрокату Олександром Зайчуком.

  Лариса Тупчій – провідний бібліограф-краєзнавець КЗ "Жмеринська ЦРБ ім. В.П. Вовкодава"