Жмеринська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області інформує, що відповідно до пп. 39.2.1.3 статті 39 Податкового кодексу для контрольованих операцій з вивезення у митному режимі експорту або ввезення у митному режимі імпорту товарів, що мають біржове котирування, встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу "витягнутої руки" з метою оподаткування прибутку платників податків, що є сторонами контрольованої операції, здійснюється за методом порівняльної неконтрольованої ціни.

  Для встановлення відповідності умов контрольованих операцій принципу "витягнутої руки" використовується діапазон цін на такі товари, що склалися на товарній біржі. Перелік товарів, що мають біржове котирування, та світових товарних бірж для кожної групи товарів визначено постановою Кабінету Міністрів України від 08 вересня 2016 року № 616. Наприклад, для цукру з цукрової тростини або з цукрових буряків і хімічно чиста цукроза, у твердому стані (код згідно з УКТ ЗЕД 1701) визначені такі товарні біржі: Біржа Євронекст (Euronext, EuronextNV), Міжконтинентальна біржа (Intercontinental Exchange, ICE), Товарна біржа Осака Дожіма, Японія (Osaka Dojima Commodity Exchange, ODE), Чиказька товарна біржа (Chicago Mercantile Exchange, CME), Нью-Йоркська товарна біржа (New York Mercantile Exchange, NYMEX).

  Біржові котирування певної біржі мають використовуватись із урахуванням критеріїв зіставності, зокрема, економічних умов діяльності сторін операції, включаючи аналіз відповідних ринків товарів (географічне розташування ринків), які істотно впливають на ціни товарів, а також характеристики товару, які є предметом операції та представлені на біржі. Тобто, для цілей побудови діапазону цін обираються котирування на біржах, що містять найбільш повну та зіставну інформацію для певної групи товару.

  Застережень щодо кількості товарних бірж, що мають бути обрані для встановлення відповідності умов контрольованих операцій принципу "витягнутої руки" або ж пріоритетності їх застосування чинне законодавство не передбачає.