Дванадцята сесія районної ради 7 скликання, яка відбулась 3 березня 2017 року розпочалась із вшанування хвилиною мовчання гірників, які загинули напередодні від вибуху на шахті у Львівській області.

  За сприяння у розвитку фізкультурно – спортивної галузі Подякою, букетом квітів та бурхливими оплесками було відзначено відому меценатку району, генерального директора товариства з обмеженою відповідальністю «Курланд» Тетяну Федоренко.

  Голова районної ради Василь Малярчук прозвітував перед загалом про роботу за період з листопада 2015 року по лютий 2017 рік. Окремо, високопосадовець зупинився на розповіді про нещодавній візит до Литви. Про функціонування закладів соціальної сфери, їх утримання, роботу сейму, розвиток інфраструктури в сусідній державі присутні слухали, як приклад, який можна використати і в районі. Також, Василь Григорович розповів про результати зустрічі керівників органів місцевого самоврядування області із народними депутатами України, яка відбулась у м.Вінниця 2 березня 2017 року.

  Всього на сесії розглянуто 35 питань, рішення з яких підтримано більшістю голосів. Зокрема, внесено зміни до Програми «Вдосконалення та організація надання житлових субсидій, соціальних виплат та пільг населенню Жмеринського району на 2017 – 2019 роки», до Програми військово – патріотичного виховання молоді, прийнято програму підтримки учасників антитерористичної операції, ін.

  Окремим блоком розглянуто питання фінансового характеру, зокрема змін до районного бюджету щодо утримання закладів соціальної сфери району. Зокрема, виділено кошти на придбання костюмів для танцювального колективу районного будинку культури, який постійно демонструє високий рівень майстерності в районі та області.

  Великий інтерес викликали питання медичного характеру. Зокрема, надання в оренду приміщення для розташування обладнання для здійснення комп’ютерної томографії. Підтримано ініціативу створення госпітального округу на території Жмеринського, Барського та Шаргородських районів. Затверджено ряд технічних документацій із нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

  По завершенню депутати розглянули звернення від фракції ВО «Батьківщина» стосовно недопущення скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі, яке підтримали одностайно.

  Звернення від фракції «СОЛІДАРНІСТЬ» щодо додаткових заходів для боротьби із контрабандою товарів, які потрапляють в Україну з окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження викликало серед депутатів певну дискусію. Проте, було підтримане переважною більшістю депутатів.