При територіальному центрі Жмеринського району функціонують відділення денного перебування для людей похилого віку в селах Северинівка, Чернятин та Токарівка. Тут підопічні можуть відвідувати клуби за інтересами. Ось і постійні відвідувачки клубу народної творчості К. С. Ягольніцка, Л. А. Мацанюк, Г. І. Бєлік та Т. Я. Бортнік, а також майстриня з плетіння гачком Л. О. Щербюк закохані в світ краси, створеної руками. Вони часто зустрічаються, щоби поділитись напрацюваннями, адже рукоділля завжди було суто жіночим заняттям.

  Мабуть, для тих, хто любить працювати руками і при цьому отримує задоволення, немає кращої поради, як та, щоб зайнятись рукоділлям. Крім того, що це чудовий спосіб для самовираження, це також своєрідний метод медитації, адже він дозволяє розуму приходити в спокійний стан у той час, як руки працюють.

  Леоніда Остапівна — бабуся чотирнадцятьох онуків, тож бабусі ніколи сидіти. Для усіх онуків вона власноруч створює м’які іграшки, плете теплі шкарпетки та різні ексклюзивні речі. А майстрині - вишивальниці бережуть традиції народу, бо вишиті рушники – це сімейні обереги. Але вишивка –не тільки рушники, це і оздоблення одягу, і елементи, декору оселі - скатертини, серветки, фіранки, вишиті картини тощо. Семе такими витворами народного мистецтва полюбляють прикрашати свій дім жінки-вишивальниці.

  Змінюються часи, покоління, але залишаються віковічні традиції, які єднають нас з нашими пращурами. Серед них і традиції, пов’язані з вишивкою і рукоділлям. Ці традиції є історією нашої країни, історією кожної родини, окремої людини. Тож бережімо цей скарб, щоб передати його наступним поколінням.

  Н.КРУПЕЛЬНИЦЬКА, соціальний працівник