На території Вінницької області у 2016 році зафіксовано 5 нещасних випадків серед населення, які виникли під час використання газу в побуті, внаслідок яких було травмовано 7 осіб, у тому числі 3 особи смертельно.

  Однією з причин нещасних випадків є недотримання вимог « Правил безпеки систем газопостачання», вимог інструкції абонентів по безпечному користуванню газом та необережне поводження з газовими приборами власниками.

  Управління соціального захисту населення Жмеринської райдержадміністрації нагадує деякі правила з безпечного користування побутовими газовими приладами і апаратами:

  Особи, які користуються побутовими газовими приладами і апаратами (в тому числі в будинках і квартирах на правах особистої власності), зобов'язані:

  1. Пройти інструктаж у технічному кабінеті на підприємствах газового господарства або самостійно ознайомитися із інструкцією з експлуатації встановлених у квартирі газових приладів, апаратів.

  2. Слідкувати за нормальною роботою газового обладнання, димоходів і вентиляції, перевіряти тягу перед включенням і під час роботи газових приладів з відведенням продуктів згоряння газу в димохід. Перед користуванням газифікованою пічкою перевіряти, чи відкритий повністю шибер. Періодично очищати від сміття, битої цегли «кишеню» димоходу.

  3. При несправності газового обладнання викликати працівників підприємства газового господарства.

  4. Перекрити негайно крани пальників газових приладів при раптовому припиненні подачі газу і повідомити аварійну службу підприємства газового господарства.

  5. При виявленні запаху газу в підвалі, під'їзді, на подвір'ї, на вулиці необхідно:

  • повідомити аварійну газову службу по тел. 104;
  • вжити заходів для евакувації людей із загазованого середовища, а також для вмикання і вимикання електроосвітлення, появи відкритого вогню та іскри;
  • до прибуття аварійної бригади організувати провітрювання приміщення.

  6. Допускати в квартиру працівників підприємств газового господарства після пред'явлення ними службових посвідчень для огляду і ремонту газопроводів та газового обладнання.

  7. Власники будинків і квартир на правах особистої власності, крім зазначених вимог, повинні своєчасно укладати угоди на технічне обслуговування газового обладнання. Забезпечити перевірку димоходів і вентиляційних каналів у терміни, встановлені Правилами безпеки в газовому господарстві. У зимовий період періодично перевіряти оголовки з метою недопущення їх обмерзання і закупорки.

  Управління соціального захисту населення застерігає:

  Суворо дотримуйтесь правил з безпечного користування побутовими газовими приладами та апаратами! Користуйтеся послугами виключно спеціалізованих підприємств, що мають відповідні Дозволи на виконання робіт з монтажу та проектування газового обладнання!