Жмеринським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено засідання групи зустрічі прийомних батьків та батьків-вихователів Жмеринського району. Тема заходу “Підготовка дітей до усиновлення з прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу”.

  Директор центру Осіпчук Р.В. наголосив, що пріоритетом у сімейних формах виховання є усиновлення.

  Адже діти, які залишились без батьківської турботи прийнятті у сім’ю усиновителів на правах народженої, з усіма правами та обов’язками, як з боку дорослих так і з боку дитини.

  Головний спеціаліст ССД Грубська А.П. надала змістовну інформацію про усиновлення та наголосила, що прийомні батьки та батьки - вихователі мають право першочергового усиновлення дітей, які виховуються у їхніх родинах.

  Після обговорення даної тематики з прийомними батьками та батьками-вихователями розглянуто низку питань :

  • корегування розпорядку дня сім’ї та кожної дитини;
  • планування сімейного бюджету та ведення журналу доходів та витрат;
  • ознайомлено прийомних батьків та батьків-вихователів з відповідальністю передбаченою Законом України «Про попередження насильства в сім’ї» із заповненням відповідних письмових бланків, які додано до особових справ;
  • обговорили проблемні питання, що виникають у процесі функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу та шляхи їх вирішення.