Військові, які проходять службу за контрактом, укладеним під час дії особливого періоду, мають право на отримання пенсії

  7 січня 2017 року набув чинності Закон України № 1769-YII від 06.12.2016 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби».

  Зазначеним нормативним актом частину третю статті 2 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі – Закон), викладено в іншій редакції.

  Змінами передбачено, що пенсіонерам з числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за Законом, у разі призову їх на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийняття на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, органів та підрозділів цивільного захисту під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення виплата пенсій не припиняється.

  Після звільнення із служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу призову їх на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або повторного прийняття їх на службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, до дня фактичного звільнення. Якщо новий розмір пенсії цих осіб буде нижчим за розмір, який вони отримували до призову або повторного прийняття їх на службу, виплата їм пенсій здійснюється у розмірі, який вони отримували до призову або прийняття на службу в особливий період.

  Отже, починаючи з 7 січня 2017 року пенсії, призначені відповідно до Закону, виплачуються особам, які уклали контракт, у тому числі й новий, в особливий період, незалежно від терміну, на який контракт укладено. Пенсія особам, які уклали строкові контракти в особливий період до набуття чинності Законом, будуть поновлені з 7 січня 2017 року.

  Інформує Жмеринське об’єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області