Відповідно до державних, міжгалузевих і галузевих нормативних актів про охорону праці всі зобов’язані знати та піклуватися про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей у процесі виконання будь-яких. Необхідно знати і виконувати вимоги нормативних актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту.

  Під час роботи в зимовий період на працівників можуть впливати негативні погодні умови: дощ, сніг, хуртовина, понижена температура, посилений вітер та інше. Необхідно враховувати, що за мінусових температур погіршуються умови руху, управління та проведення технічного обслуговування машин та механізмів, а також з’являється небезпека замерзання систем охолодження двигунів внутрішнього згорання і виникнення неполадок в результаті перевантажень.

  Особливу увагу необхідно звернути на приміщення сторожів, та утриманні їх у належному стані.

  Перед початком виконання робіт необхідно оглянути машини і механізми, особливу увагу слід звернути на роботу гальмівної системи. У випадку замерзання деталі необхідно підігріти, а лід і бруд видалити. Трапи, сходи і площадки очистити від снігу та льоду.

  У разі випадання снігу необхідно очищати підходи до робочих місць, механізмів та санітарно-побутових приміщень, за необхідності посипати доріжки піском. За несприятливих умов погоди машини в далекі рейси направляти забороняється. У випадку необхідності число машин, що направляються, повинно бути не менше двох - машиністи і водії повинні пройти інструктаж про заходи безпеки на шляху руху.

  Керівникам господарств необхідно забезпечити постійний контроль з питань охорони праці і активізувати профілактичну роботу серед працюючих.