Дуже часто у Жмеринське бюро правової допомоги звертаються громадяни з питанням – як приватизувати земельну ділянку?

  З метою роз’яснення даного питання бюро надає покрокові рекомендації щодо здійснення даної процедури.

  Сам термін “приватизація” в земельному законодавстві не визначений. Але з формулювань, даних в інших нормативно-правових актах (закон України

  “Про приватизацію державного майна”, закон України “Про приватизацію державного житлового фонду”), а також з його вживання в інших нормативних актах, можна резюмувати, що під приватизацією мається на увазі передача громадянам фізичним особам, або юридичним особам майна , що належить державі або місцевим територіальним громадам. Приватизація різних видів майна регулюється окремими законами: майна державних підприємств – Законом України “Про приватизацію державного майна”, невеликих державних і комунальних підприємств – Законом України “Про малу приватизацію», житла – Законом України “Про приватизацію державного житлового фонду”.

  Для того, щоб почати приватизацію земельної ділянки, громадянин, зацікавлений у приватизації землі, подає заяву до відповідної районної державної адміністрації або до сільської, селищної чи міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки. Після чого заява разом з поданими документами розглядається на сесії відповідного органу.

  Прийняття рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Воно приймається (у місячний термін) органами, в які громадянин подав заяву. Виготовлення технічної документації та проекту відведення земельної ділянки. На цьому етапі громадянин, який отримав дозвіл на виготовлення технічної документації, звертається в організацію, що має ліцензію на проведення землевпорядних робіт. Відомості про такі організації , як правило, можна отримати у місцевому відділі земельних ресурсів. Послуга є платною.

  Виготовлена технічна документація подається на розгляд до відповідної районної державної адміністрації або до сільської, селищної чи міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки і тільки після затвердження проекту відведення земельна ділянка може бути передана Вам у власність.

  Реєстрація права власності. Вам видається Витяг із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. З цього часу Ваше право власності на земельну ділянку зареєстровано державою.

  Слід пам’ятати, що описаний порядок приватизації здійснюється декілька місяців і потребує фінансових витрат.

  Заст. нач. відділу «Жмеринське бюро правової допомоги» Овчарук Т.М.