Їх назвали Небесною сотнею – українців які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей. За цю самопожертву українці їх канонізували – за велінням серця долучили до Небесного воїнства на чолі з архистратигом Михаїлом, аби захищали країну від лиха, пильнували й оберігали її з небес… .

  20 лютого - День Героїв Небесної сотні, який тепер щорічно відзначають в Україні, згідно Указу Президента України 11 лютого підписав Указ №69/2015 “Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”.

  В ці дні ми згадуємо події, які відбувалися на Майдані, в столиці України 2013-2014 року. Події, які дали поштовх до дій по всій території держави. Це був надзвичайно важкий іспит для України.

  21 листопада 2013 року студенти Києва вийшли на Майдан Незалежності в підтримку євроінтеграції за Європейську Україну. Спочатку - це була виключно мирна акція молоді з гаслами: «Україна - це Європа», «Ми – вільні» «Ми хочемо в ЄС». Кількість активістів зростала з дня в день.

  А що ж було далі… А далі - не підписання угоди про асоціацію.

  А далі - жорстоке побиття студентів в ніч на 30 листопада.

  А далі… - покалічені людські тіла та серця, Михайлівський Собор, Майдан залитий кров’ю, барикади, шини.

  Події 30 листопада 2013 року змінили акцент протестів із проєвропейського на антиурядовий.

  За три місяці Україна прожила цілу історичну епоху.

  Ті, що були на майдані не думали про те, що можуть загинути. Вони лише знали, що так як є - так далі бути в Україні не може.

  Спочатку вони вимагали право вибору. Потім їм довелося вимагати право жити. І хоч кулі снайперів - це вагомий аргумент, але ні кулі, ні гранати, ні нелюдська жорстокість не змогли перемогти цих людей.

  Вони гинули, та не здавались...
  Їх було вбито у мирний час, вбито жорстоко і підступно…
  Серед наші жмеринчани:

  - Валерій БРЕЗДЕНЮК, 50 років. Народився 17 червня 1963 року Приватний підприємець, власник комп'ютерного клубу в центрі Жмеринки. Був унікальним художником — працював у техніці ебру (малюнки на воді). Загинув у ніч проти 19 лютого 2014 року під час мітингу в Києві на Євромайдані. Присвоєно Звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» 21 листопада 2014 року, посмертно.

  Леонід ПОЛЯНСЬКИЙ, 38 років, м. Жмеринка. Народився 24 жовтня 1975 року. Залізничник. Брав активну участь з початку акцій протесту на Майдані Незалежності. Став членом Самооборони Майдану. Загинув внаслідок вогнепального поранення в груди 20 лютого 2014 року. Присвоєно Звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» 21 листопада 2014 року посмертно.

  Слава Україні!!! Героям Слава! Слава Небесній Сотні!