(Культура звітувала про роботу за минулий рік)

  Захід відбувся в глядацькій залі районного будинку культури. У президії – начальник управління культури і туризму облдержадміністрації С.С.Городинський, перший заступник голови райдержадміністрації О.І.Монастирський, керівник виконавчого апарату районної ради О.О.Радіна, головний спеціаліст відділу культури і туризму Г.Ф.Луценко.

  Вступне слово належало О.І.Монастирському. Воно було коротким, але насиченим. Ну, що казати? Минулий рік для культури району був дуже «врожайним». На потреби галузі пішло 6,5 млн. грн. Приведено в належний стан 41 заклад культури. На 4 тис. книг збільшився фонд бібліотек району. Колективи художньої самодіяльності отримали сценічні костюми, техніку. Кошти на це виділялися не тільки з районного бюджету, але й із бюджетів територіальних громад, за що Олександр Іванович подякував присутнім у залі сільським головам.

  Доповідь робив начальник галузевого відділу райдержадміністрації Ю.О.Рубан. Цифр і фактів прозвучало в ньому немало, бо звітувати таки було про що. Із 100 закладів культури жоден не був закритий, їх роботу забезпечили 183 спеціалісти. У 159 художніх колективах задіяно 1377 учасників. У районі є 12 народних колективів і 2 – зразкових. 66 народних майстрів радують земляків своєю творчістю, беруть участь у художніх виставках, яких торік було 184. Послугами центральної районної бібліотеки за цей час скористалися 18,9 тис. читачів. Ім’ям засновника народного хореографічного ансамблю «Жмеринчанка» Віталія Сокирка названа одна з вулиць м. Жмеринки...

  Із співдоповідями перед присутніми виступили директор центральної районної бібліотеки ім. Володимира Вовкодава Л.В.Шульган, художній керівник районного будинку культури Т.А.Скрима, директор Браїлівського музею П.І.Чайковського і Н.Ф. фон Мекк А.Л.Клекот, директор Станіславчицької музичної школи Т.К.Мухіна, директор кіновідеомережі та кінопрокату А.Є.Новаковська, директор Могилівського Будинку культури Л.Г.Марченко.

  Із засадничими пропозиціями виступив перед залом начальник відділу молоді та спорту райдержадміністрації В.М.Марчук. Він оголосив відновлення конкурсу «Жмеринщина має талант», конкурсу національно – патріотичної пісні «Сурми звитяги» і просив працівників культури району взяти в цьому активну участь. Запропонував також новий формат спілкування з глядачами: виїзні концерти в села, щоб і там люди змогли ознайомитися з молодими талантами району. Відповіддю на ці пропозиції були гучні оплески присутніх.

  Їх заслужив також Браїлівський селищний голова В.Д.Резедент, який із болем говорив про стан музеїв П.І.Чайковського і Н.Ф. фон Мекк та В.О.Забаштанського, про проблеми з фінансуванням закладів культури, нерівність у зарплаті працівників різних галузей і недоробки в темі децентралізації. Просив присутнього тут С.С.Городинського підняти ці теми на загальнодержавному рівні.

  Станіслав Станіславович узяв підсумкове слово і був із колегами відвертий. Наголошував на тому, що реформувати галузь треба обов’язково, але не загубивши попередні здобутки, розповідав, які кроки робить у цьому напрямі Вінниччина, сказав, що у кадровому та фінансовому плані наш район на порядок вище багатьох інших. Останнє було приємно чути. Зрештою, сам факт приїзду на звіт очільника галузі на Жмеринщину, яку його попередники не відвідували більше двох десятків літ, багато про що говорить.

  Як завжди, було багато добрих слів на адресу кращих із кращих, було нагородження і оплески підтримки колег. Була вдячність селищному на сільським головам за розуміння і підтримку. Були надії, що нинішній рік дасть змогу прозвітувати не гірше, аніж минулий ...

  І хай ці надії справдяться...

  М.РАЙЧУК