Кохання – то найкраще почуття!
  Воно не має меж, воно безкрає!
  З любові починається життя,
  Вона усе найкраще починає!

  Кохання – це святе почуття, яке заслуговує на свій день, на своє свято і це незвичайне свято – День святого Валентина, або День всіх закоханих, яке відзначається саме 14 лютого. Це свято краси, молодості, чарівності, романтики. Адже кохання – це найпрекрасніше почуття, яке окрилює, дає сили і натхнення, радість і захоплення.

  Святкування Дня всіх закоханих в Україні поступово переросло в традицію, хоча Європа святкує його з великим задоволенням вже 120 років. Чому саме Валентина, а не Павла чи Іоанна? Відповідь на це питання дає легенда, що в ІІІ ст. нашої ери римський імператор Клавдій ІІ видав указ, який забороняв чоловікам одружуватись, бо їхній обов’язок – бути хоробрими воїнами. Молодий єпископ Валентин, порушуючи імператорський наказ, таємно вінчав закоханих і за це його було кинуто до в’язниці. Наглядач дізнавшись, що ув’язнений лікар, привів до нього сліпу доньку. Познайомившись з ніжною і прекрасною дівчиною, він закохався в неї і почуття це було взаємним. Від їх кохання залишилось одне свідоцтво, про яке не забула легенда – невеличкий лист, майже записочка, «валентинка», яку склав закоханий лікар для неї, сором’язливо підписавши: «Ваш Валентин». Відтоді закохані пари надсилають анонімні листи-зізнання один одному і називаються вони – «Валентинками».

  Саме такою легендою розпочалася літературно-розважальна зустріч «У чарах кохання», організована бібліотекарами КЗ »Жмеринська центральна районна бібліотека ім. В. П. Вовкодава». Конкурсна програма, у якій брали участь хлопці з Жмеринського ВПУ 7, 12, 21 груп (майстер виробничого навчання О. В. Бевз) та учениці ЗОШ І-ІІІ ст. № 3, була надзвичайно цікавою та романтичною. Завдання, які були запропоновані обраним п’ятьом парам – безпосередньо стосувались кохання, яке оспівувалось у всі віки в поезії, прозі і піснях. Конкурсанти отримували незвичайні завдання, в яких потрібно було зробити найоригінальніший одяг з підручних засобів, поетично освідчитись в кохані, хто найбільше скаже компліментів своїй «половинці», з’єднати «закоханих героїв», яких знає увесь світ по відомим літературним творам. Для несміливих і сором’язливих юнаків та дівчат було прекрасною нагодою відкрити своє серце назустріч тому незвіданому та прекрасному почуттю, яке на них чекає у майбутньому і коли воно нарешті прийде, щоб вони не розгубилися і завжди знайшли потрібні слова.

  Надзвичайно цікаво було усім переглянути презентацію, яка була продемонстрована Жмеринською дирекцією кіновідеомережі та кіновідеопрокат про те, як відзначають цей день у всьому світі.

  Кохання – це не лише висока поезія, а й велика відповідальність підставити плече, разом розділити біль і радість. З Днем святого Валентина!

  Бібліотекарі: О. Шеремета, А. Стус