Далекий грудень 1979 року… Далека та чужа країна Афганістан… Безглузда війна… Скільки смертей, скільки горя за 10 років. Проте ця безглуздість не применшує героїзму наших воїнів там, в афганському пеклі. Ніхто та ніщо не має бути забутим.

  На Жмеринщині урочистий захід, присвячений 28-й річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан відбувся 15 лютого 2017 року в центрі позашкільної роботи.

  В урочистостях взяли участь: керівництво району та міста, ветерани війни в Афганістані, члени сімей загиблих воїнів – інтернаціоналістів, громадськість.

  Розпочалося дійство хвилиною мовчання на знак пошани до пам’яті про тих, хто поліг на афганській землі.

  Перед присутніми з вітальною промовою виступив Жмеринський міський голова А.Кушнір. В першу чергу він віддав шану родинам загиблих, подякував за те, що виховали таких синів, висловив глибоку вдячність колишнім воїнам-інтернаціоналістам. Вручив разом з керуючим справами виконкому міської ради В.Твердохлібом Почесні грамоти та грошові винагороди членам Спілки ветеранів війни в Афганістані, матеріальну допомогу отримали і родини загиблих.

  Про трагедію, спричинену в багатьох українських сім’ях далекою афганською війною, про невиправдані втрати та невгамовний біль, яку вона залишила по собі, йшлося у виступі першого заступника голови райдержадміністрації О.Монастирського. Він низько схилив голову перед родинами загиблих, подякував за виховання дітей. Від імені голови райдержадміністрації О.Легези, голови районної ради В.Малярчука Олександр Іванович привітав ветеранів афганської війни з 28-ю річницею виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, побажав добра, здоров’я, благополуччя, мирного неба, світлої долі їхнім дітям та онукам.

  34 ветерани війни в Афганістані отримали Почесні грамоти та грошові винагороди районної державної адміністрації та районної ради. Родини Кандирал, Огородник та Щерба, сини яких загинули виконуючи свій інтернаціональний обов’язок отримали від районної влади фінансову підтримку. Дякував за мужність ветеранам воєн на території інших держав військовий комісар Жмеринського міського військового комісаріату Т.Андрійчук.

  Перечислив більшість із локальних воєн та конфліктів, участь у яких брали українці. Вітав з річницею виведення військ та бажав усіляких гараздів, здоров’я та миру.

  Голова громадської організації «Спілка ветеранів війни в Афганістані» П.Фармагей зробив екскурс в історію афганської війни, озвучив статистичні дані щодо учасників та загиблих у конфлікті. Зазначив, що в антитерористичній операції на Сході країни взяли участь 12 тисяч колишніх афганців, 160 з них поклали свої життя у боротьбі за суверенітет, територіальну цілісність та незалежність України. Вітав зі святом своїх побратимів, бажав добра, здоров’я та миру.

  Згідно рішення Правління Української Спілки ветеранів Афганістану ряду воїнів-афганців вручено відзнаки «Бойове братерство», медалі «Захисник Вітчизни», Почесні грамоти та матеріальну допомогу, в тому числі і членам сімей загиблих. Почесну грамоту за сприяння розвитку афганського руху отримав заступник міського голови з питань культурної політики міста, начальник управління культури і туризму міської ради В.Дудік та військовий комісар Т.Андрійчук.

  Святкову атмосферу в залі створювали працівники та вихованці Жмеринського центру позашкільної роботи.

  Завершився захід традиційним покладанням вінків та квітів до пам’ятника загиблим воїнам – інтернаціоналістам.