Напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан на Жмеринщині відбулася подія, яку, принаймні афганці, чекали дуже довго. 14 лютого 2017 року музейна кімната воїнів-інтернаціоналістів здобула свою нову адресу, в цей день відбулося своєрідне нове відкриття музею афганської слави.

  В урочистостях взяли участь представники районної та міської влади, освіти, культури, засобів масової інформації, учнівська молодь, а також воїни-афганці і члени сімей загиблих.

  Розпочався захід проникливим віршем про афганську війну у виконанні начальника управління культури та туризму міської ради Володимира Дудіка.

  Привітав гостей голова Жмеринської спілки ветеранів війни в Афганістані Павло Фармагей. Зробив екскурс в історію афганської війни, згадав її учасників, загиблих-земляків. Відзначив важливість збереження пам’яті про згадані події, виховання почуття патріотизму у підростаючого покоління, в чому і є призначення музею.

  Перед присутніми виступив Жмеринський міський голова Анатолій Кушнір, презентував до музейної кімнати книгу відгуків та висловив припущення, що дана книга сама буде мати історичний інтерес у майбутніх поколінь.

  Перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Монастирський та заступник голови районної ради Володимир Бігас зазначили, що афганська війна ніколи не зітреться з пам’яті прийдешніх поколінь, а воїни – афганці вписані в історію золотими літерами. Подякували всім членам Спілки воїнів – афганців, які долучились до створення музею за ініціативність, патріотизм та подаровану можливість прийдешнім поколінням вивчати історію на героїчних прикладах мужніх земляків. В дарунок музею посадовці району вручили книгу відомого нашого земляка Володимира Забаштанського «Свічечкою слова», книгу пам’яті «Переможці» та настінного годинника.

  Директор Жмеринського міського історичного музею Ганна Шеремета подарувала спогади про винахідника польової кухні, нашого земляка А.Турчановича, зібрані В.Колесником.

  Від імені молодшого покоління жмеринчан слово тримала лідер учнівського самоврядування загальноосвітньої школи № 4, учениця 9 – А класу Катерина Рубан.

  Ветеран афганської війни Аркадій Шестакевич з гордістю розповідав присутнім як і протягом якого часу створювалась дана музейна кімната. Адже кожний експонат має свою маленьку історію та може багато про що розповісти.

  Учасники зібрання ознайомились із виставковими експозиціями та зробили світлину на пам’ять.