Під час спільного засідання колегії відділу у справах молоді та спорту Жмеринської райдержадміністрації та президії районної Ради ВФСТ “Колос”, яке відбулося 10 лютого 2017 року підведено підсумки роботи за 2016 рік.

  Перед початком засідання учасники зібрання мали змогу переглянути історію спортивного життя району в 2016 році у вигляді слайд-шоу, підготовленого спеціалістами відділу у справах молоді та спорту райдержадміністрації.

  До участі у заході запрошено голову Жмеринської районної ради В.Малярчука, першого заступника голови райдержадміністрації О.Монастирського, голову обласної Ради ВФСТ «Колос» С.Татусяка, його заступника С.Коновалову, президента Всеукраїнської Асоціації футболістів-професіоналів І.Гатаулліна, заступника керівника виконавчого апарату районної ради Е.Крайніка, голову ради ветеранів спорту П.Бойцуна, зав.метод. об’єднанням вчителів фізичного виховання М.Рожка, начальника відділу освіти І.Цимбал, начальника відділу охорони здоров’я О.Ярмоленка, тренерів районної ДЮСШ, вчителів фізичного виховання, спортсменів, ветеранів спорту, очільників територіальних громад району, представників засобів масової інформації.

  Роботу колегії розпочато виконанням Державного Гімну України.

  Хвилиною мовчання вшановано пам’ять зав.кафедрою фізичної культури Чернятинського коледжу ВНАУ Г.Никонюка, який нещодавно відійшов у вічність та всіх загиблих українських воїнів в ході антитерористичної операції на Сході нашої країни.

  Озвучив порядок денний та регламент роботи колегії начальник відділу у справах молоді та спорту, голова райради ФСТ «Колос» В.Марчук. На розгляд винесено наступні питання: Про підсумки роботи відділу у справах молоді та спорту РДА і районного спортивного товариства «Колос» за 2016 рік та проведення підсумкової колегії 9 лютого 2017 року; Про план роботи відділу та спортивного товариства «Колос» на 2017 рік; Про фінансове забезпечення відділу та спортивного товариства «Колос» на 2017 рік; Про календарний план та комплексні спортивні заходи відділу та товариства «Колос» на 2017 рік; Про зміни статуту районного спортивного товариства «Колос».

  В.Марчук у своїй доповіді поінформував, що впродовж 2016 року проводилась робота щодо стабілізації та покращення стану фізкультурно-оздоровчої, спортивно-масової роботи в районі. До занять спортом та фізичною культурою було залучено 14 підприємств, 26 територіальних громад, всі районні освітні заклади, понад 5 тисяч жителів. Заходи здійснювалися згідно районної цільової Програми«Розвитку фізичної культури і спорту на 2016-2020 роки». На її реалізацію в 2016 році з районного бюджету виділено 852,8 тис.грн.., додатково залучено спонсорських 100 тис.грн. Протягом року проведено 156 спортивно-масових заходів, у яких взяли участь близько 6 тисяч фізкультурників, в тому числі в районних сільських спортивних іграх понад 1,5 тисячі спортсменів.

  Відзначив успіхи фізкультурників Северинівської, Чернятинської, Жуковецької, Демидівської, Сербинівської, Кацмазівської, сільських та Браїлівської селищної рад. Активність у спортивному житті району освітніх закладів району, ветеранів спорту.

  За рік проведено 21 змагання з футболу, де були задіяні близько 1000 футболістів.

  Повідомив, що в районі працює 53 фізкультурних працівника, 11 з них тренери районної ДЮСШ, де займаються 316 дітей, що складає понад 10% від загальної кількості учнівської молоді.

  Збірні команди району взяли активну участь в обласних сільських спортивних іграх, де посіли друге загальнокомандне місце. В обласних сільських спортивних іграх серед сільських територіальних громад район зайняв І загальнокомандне місце, кращою спортивною громадою стала Северинівська сільська рада, Браїлівська селищна рада посіла IV місце.

  В.Марчук відмітив інші перемоги наших спортсменів, особливо наголосив на визначній перемозі гирьовика Мазуренка Володимира, студента Чернятинського аграрного коледжу, який став чемпіоном України з гирьового спорту, а також срібним призером Чемпіонату Світу серед молоді.

  Перед аудиторією виступили також директор районної ДЮСШ О.Русин, голова ради ветеранів спорту П.Бойцун, начальник відділу освіти І.Цимбал, начальник відділу охорони здоров’я О.Ярмоленко.

  Виступаючими було одностайно оцінено роботу відділу та спортивного товариства задовільно. Висловив задоволення рівнем спортивної роботи в районі голова районної ради В.Малярчук. Подякував за роботу працівникам галузі, спортсменам, фізкультурникам за високі здобутки, попри недостатнє фінансування. Також висловив подяку за підтримку і сприяння розвитку фізичної культури і спорту в районі присутнім гостям – С.Татусяку, І.Гатаулліну. За фінансову підмогу – спонсорам, зокрема, генеральному директору ТОВ «Курланд» Т.Федоренко. Оцінив задовільно роботу галузі.

  Перший заступник голови райдержадміністрації О.Монастирський відзначив вагомі здобутки соціально-економічного розвитку району, серед яких вагому частку займає і спортивна діяльність. Висловив вдячність усім спортивним працівникам за наполегливу роботу, подякував за підтримку С.Татусяку, І.Гатаулліну. Зауважив, що райдержадміністрація вишукуватиме шляхи покращення рівня підтримки спортивної галузі. Роботу оцінив задовільно.

  Під час свого виступу голова обласної Ради ВФСТ «Колос» С.Татусяк зазначив, що завжди із задоволенням відвідує наш район. Говорив про перспективи розвитку держави, конкурентоспроможність галузі спорту на світовій арені, об’єднання територіальних громад та необхідність стимулів, які є рушійною силою. Також вів мову про залучення коштів для розвитку громад, різноманітні грантові проекти, які реалізовуються в Україні. Відмітив активізацію роботи спортивного товариства «Колос» в усіх районах області. Подякував за роботу В.Марчуку, побажав подальших успіхів, оцінив роботу задовільно.

  Президент Всеукраїнської Асоціації футболістів-професіоналів І.Гатауллін задовільно оцінив роботу спортивної галузі та повідомив приємну новину. Мова йшла про проект, який запускає Всеукраїнська федерація футболу з відновлення покриття футбольних площадок. При розподілі район має перспективу відновити 2 або й 3 площадки, футболісти отримають 15 м’ячів.

  Зауваження з приводу неналежних умов для роботи та тренування дітей висловив тренер з греко-римської боротьби О.Нестерук. Ввважає, що для успішного розвитку галузі в неї потрібно вкладати гроші.

  Щодо перспективи збільшення видатків з районного бюджету на галузь висловив сумніви В.Малярчук, але зауважив, що таку можливість можуть мати територіальні громади.

  В ході засідання було розглянуто інші питання порядку денного.

  Головний спеціаліст відділу у справах молоді та спорту О.Скакун зачитав проект рішення, яке члени президії затвердили та визнали роботу відділу у справах молоді та спорту, районної ради ФСТ «Колос» за 2016 рік задовільною. Рішенням також затверджено підсумки районних літніх сільських спортивних ігор, районних сільських молодіжних спортивних ігор, районних спортивних ігор ветеранів 2016року. Визначено головні напрямки роботи.

  Згідно підсумків нагороджено кубками, дипломами, подарунками кращі команди, тренерів, інструкторів-методистів з фізкультурно-масової, спортивно-оздоровчої роботи, вчителів фізичного виховання, спортсменів, фізкультурників району, ветеранів спорту, очільників територіальних громад, суддів. Кубки та медалі отримали призери чемпіонату з футболу.

  Мазуренка Володимира відзначено Почесною грамотою, пам’ятним подарунком та грошовою премією від голови районної державної адміністрації О.Легези в 1000 грн.

  І.Гатауллін вручив пам’ятні відзнаки тренерам з футболу Ю.Корчмарюку та А.Бедраку з нагоди 25 – ї річниці створення Федерації футболу України.

  С.Татусяк вручив Почесні грамоти представникам району від Центральної Ради ВФСТ «Колос».

  В свою чергу В.Малярчук та О.Монастирський вручили Подяки районної державної адміністрації та районної ради за всебічну підтримку С.Татусяку, І.Гатаулліну та Т.Федоренко.