Звернення керівництва району та міста щодо створення госпітального округу у м.Жмеринка

  Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово – комунального господарства України Генадію Зубку
  В.о. Міністра охорони здоров'я Ульяні Супрун
  Голові Вінницької облдержадміністрації Валерію Коровію
  Голові Вінницької обласної ради Анатолію Олійнику
  Директору департаменту охорони здоров'я Людмилі Грабович

 

Звернення

  Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово – комунального господарства України з метою проведення децентралізації в Україні 11.04.2016 року затверджено План створення госпітальних округів в якому у Вінницькій області заплановано створення Вінницького, Жмеринського, Ладижинського, Могилів – Подільського госпітальних округів. Однак з незрозумілих для нас причин Жмеринський госпітальний округ був виключений з переліку.

  Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 року № 932 «Про затвердження порядку створення госпітальних округів», абзац 2 п.3 Порядку створення госпітальних округів загальної частини відзначається, що Госпітальні округи створюються з метою організації мережі закладів охорони здоров’я у спосіб, що дасть змогу забезпечити: гарантований своєчасний доступ населенню до послуг вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги належної якості.

  В пункті 13 Положення склад, межі та зона обслуговування госпітального округу повинні бути визначені таким чином, щоб жителі, які проживають у його межах, мали доступ до вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги у межах свого госпітального округу. В пункті 15 Положення зона обслуговування госпітального округу визначається своєчасністю прибуття до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування, що не повинно перевищувати 60 хвилин, та повинна бути еквівалентна радіусу зони обслуговування 60 кілометрів за умови наявності доріг з твердим покриттям.

  Могилів – Подільський округ не може забезпечити своєчасність доставки пацієнта на протязі однієї години Барського та Шаргородського району, а саме відстань від міста Могилів – Подільського до віддалених населених пунктів Барського району складає: Гулі – 73 км, Журавлівка – 86 км, Комарівці – 87 км, Ялтушків – 93 км, Лука – Барська – 106 км. Відстань від міста Могилів – Подільського до віддалених населених пунктів Шаргородського району складає: Пеньківка – 81 км, Рахни Лісові – 71 км, Копистерин – 72 км. При створені Жмеринського госпітального округу відстань від міста Жмеринка до найвіддаленіших населених пунктів Барського району складає: Копайгород – 38 км, Гулі – 63 км. Відстань до найвіддаленіших населених пунктів Шаргородського району складає: Джурин – 59 км, Хоменки – 54, що відповідає вимогам Порядку постанови.

  На території запланованого госпітального округу проживає в м. Жмеринка та Жмеринському районі 70 тисяч осіб, в тому числі в м. Жмеринка понад 38 тисяч осіб, в Шаргородському районі 57237, в Барському районі – 52180 осіб, всього в трьох районах проживає – 179461 особи. Однак враховуючи те, що госпітальний округ необов’язково повинен займати межі адміністративних територій районів, дає змогу приєднати до госпітального округу західну частину Тиврівського району населені пункти яких входять в 60 кілометрову зону обслуговування, перевищить показник в 200 тисяч жителів, що є підставою для створення багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування другого рівня що відповідає п.12 Порядку. В разі неприєднання до госпітального округу західної частини Тиврівського району можна створити госпітальний округ де розташована лікарня інтенсивного лікування першого типу згідно п.16 Порядку.

  На підставі п. 14 Центром госпітального округу визначається населений пункт, як правило, місто з населенням понад 40 тис. осіб, в якому розміщена багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня.

  Місто Жмеринка є найбільшим містом районних центрів Вінницької області, де сьогодні проживає більше 38 тисяч жителів. В плані проведення об’єднання територіальних громад до м. Жмеринка будуть приєднані приміські села Леляки, Тартак, Подільське, Коростівці, Сідава, Жуківці, що призведе до збільшення міського населення понад 40 тисяч жителів. Враховуючи те, що м. Жмеринка являється крупним залізничним вузлом, має зручне географічне становище та розташоване в центрі госпітального округу, має надійне автомобільне сполучення з населеними пунктами Шаргородського та Барського районів. Наявність залізничного вузла, мережі автомобільних магістралей стане поштовхом для економічного розвитку регіону про що свідчить введення в експлуатацію двох потужних елеваторів, відновлення потужностей підприємств залізничного транспорту, розвиток свинарства. Відбувається суттєве збільшення сільськогосподарського виробництва, росту виробництва Демидівського гранкар’єра та двох цегельних заводів.

  Надання медичної допомоги належної якості згідно п.10 критерії визначення складу меж госпітального округу порядку оснащення закладів охорони здоров'я вторинного рівняння відповідає вимогам. Так в КУ «Жмеринська центральна районна лікарня» функціонують клініко – діагностична лабораторія з підрозділом бактеріологічних досліджень, кабінет функціональної діагностики, рентгенологічний кабінет з цифровим флюорографом, ендоскопічний кабінет, гістологічна лабораторія, фізіотерапевтичний кабінет з підрозділом лікувальної фізкультури.

  Розгорнуто 240 ліжок цілодобового перебування ліжок, а саме: терапевтичного, кардіологічного, хірургічного, травматологічного, урологічного, отоларингологічного, неврологічного, педіатричного профілів, інфекційні дорослі, дитячі, акушерські, гінекологічні, патології вагітності. Функціонує відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії для багатопрофільних хворих, відділення екстреної невідкладної медичної допомоги. Ліжка денного перебування хворих.

  Пологове відділення Центральної районної лікарні відповідає усім сучасним вимогам для проведення сімейних та партнерських пологів. В 2016 році в пологовому відділені прийнято 635 пологів, проведено 55 кесерових розтинів.

  Хірургами ЦРЛ прооперовано 2338 пацієнтів, здійснено 7270 амбулаторних операцій. Лікарі хірурги проводять оперативне втручання на черевній порожнині, операцій на судинах, урологічні (аденомоектомії, уретроскопії, цистоскопії). Лікарі травматологи проводять ендопротизування, блокуючого металоостеосинтезу при травмах кісток, операції при переломах стопи, Лікарі акушер-гінекологи проводять кесеровий розтин, надпіхвині ампутації та екстирпації матки.

  На засадах приватного партнерства функціонує на території лікарні приватна клініка «Меділен» в якій проводять ультразвукове дослідження черевної порожнини, серця, обстеження судин, ЕКГ – дослідження, холтер, сучасне офтальмологічне та гастроентерологічне обстеження., проводяться офтальмологічні операції з приводу катаракти. Незабаром розпочне роботу кабінет комп’ютерної томографії.

  В 2015 – 2016 роках ДЗ Відділкова лікарня ст. Жмеринка пройшла процедуру реорганізації з державного закладу в комунальний. На базі лікарні функціонує обласна комунальна установа Жмеринська лікарня відновного лікування на 100 ліжок цілодобового та денного перебування хворих. В якій лікуються хворі з неврологічною, терапевтичною, кардіологічною, ортопедичною патологією. В лікарні застосовують методи грязелікування, бальнео – лікування, парафінолікування, озокерит лікування, масаж, лікувальна фізкультура, фізіотерапевтичне лікування , інгаляторій та фітобар. В приміщені поліклінічного відділення розпочаті ремонтні роботи з застосуванням енергозберігаючих технологій, а саме заміна вікон на металопластикові, утеплення фасаду, реконструкція системи водопостачання та водовідведення, реконструкція системи опалення з заміною газових котлів на твердопаливні. В першій половині 2017 року в приміщенні поліклініки будуть розміщені амбулаторія загальної практики сімейної медицини №2 м. Жмеринка районного медичного Центру, Районна стоматологічна поліклініка, відокремлений підрозділ поліклінічного відділення ЦРЛ для проведення медичних профілактичних оглядів населенню, мережа денних стаціонарів в тому числі хірургічного профілю та клініко – діагностичний центр.

  КУ «Жмеринська міська станція швидкої медичної допомоги» з 1998 року стала юридичною особою, була однією з перших в області в такому статусі. Після ухвалення Верховною Радою України Закону «Про екстрену медичну допомогу в Україні» має в своєму підпорядкуванні відділення в Барському, Шаргородському та Тиврівського районах обслуговує 230 тисяч населення.

  Фінансова спроможність міста та району, задовільна матеріально – технічної база лікувально профілактичних закладів міста дає можливість розмістити структурні підрозділи Центру госпітального округу (багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування). Консолідована позиція керівництва міста та району депутатського корпусу щодо пріоритетного напрямку в соціально – економічному розвитку охороні здоров'я регіону дає всі підстави для створення Жмеринського госпітального округу.

  Сподіваємось на порозуміння та співпрацю.

Голова Жмеринської районної державної адміністрації Олег ЛЕГЕЗА
Жмеринський міський голова Анатолій КУШНІР
Голова Жмеринської районної ради Василь МАЛЯРЧУК