В гріху народжений, в гріху і жив,
  Та не боюсь ні кари, ні осуди.
  До церкви я на сповідь не ходив,
  А перед вами сповідаюсь, люди…

      Віктор Цимбал

  Справжнього поета можна вгадати за кількома рядками. Віктор Цимбал – справжній поет. І не тільки за технікою віршування, в його віршах є та ледь уловна таїна, що робить їх поетичними. А це вже – талант.

  Поетичний доробок Віктора Цимбала (нині лауреата літературної премії ім. М. Стельмаха за 2014 рік) дозволяє говорити про те, що маємо досконалого поета, глибокого лірика і вдумливого мислителя, який дарує нам художні відкриття.

  Його дитячі та шкільні роки минули в рідному селі Джулинка Бершадського району. 1971 року став студентом факультету журналістики Київського державного університету ім. Т. Шевченка. Але 22 травня 1972 року за покладання квітів до пам'ятника Кобзарю був виключений з університету. З тих пір проходив навчання в трудових університетах.

  Писати вірші Віктор Олексійович почав ще зі шкільних років. Вони друкувалися на сторінках обласних газет та літературно-мистецького часопису "Вінницький край".

  Поетична збірка "Дорога до себе", яка побачила світ 2016 року – перший друкований результат багаторічних творчих пошуків у форматі збірки. Тут презентовані і ранні поезії, і вірші, з недалекого минулого.

  У своїх творах автор намагається бути щирим, це ми відчули нещодавно під час зустрічі з поетом, яка відбулася в читальній залі КЗ "Жмеринська центральна районна бібліотека ім. В. П. Вовкодава". Почути гарні поетичні рядки зібралися працівники бібліотеки, учасники міськрайонного літературного об'єднання "Калинове гроно" та просто любителі поезії. Гарними словами представив нам гостя Володимир Горлей – керівник міськрайонного літературного об'єднання "Калинове гроно".

  Свій виступ Віктор Цимбал почав з автобіографічних віршів, присвячених рідному селу, своїм батькам та землякам. Освідчився в любові до України.

  Присутні мали змогу насолодитися рядками справді народного гумору, який теж є у творчому доробку поета.

 На закінчення свого виступу він висловив свої сподівання на майбутні зустрічі з любителями поетичного слова Жмеринщини. Тож зичимо поетові подальших творчих злетів та снаги!

  В цей день познайомились із творчістю В. О. Цимбала й учні та педагоги Жмеринщини.

  Л. Тупчій провідний бібліограф-краєзнавець
  КЗ "Жмеринська ЦРБ ім. В.П. Вовкодава",
  В. Підлісна провідний бібліотекар
  КЗ "Жмеринська ЦРБ ім. В.П. Вовкодава".