На порядку денному 11 позачергової сесії районної ради 7 скликання, яка відбулась 2 лютого 2017 року сесії стояло чотирнадцять питань, основним із яких - «Про доцільність створення Жмеринського госпітального округу». На початку сесії голова районної ради Василь Малярчук інформував присутніх про ситуацію в області щодо нововведень в медичній галузі. А саме, на Вінниччині створено три госпітальних округи, Жмеринський район буде входити до Вінницького госпітального округу.

  Проте ще торік у списку госпітальних округів фігурував і Жмеринський. Його звідти з якихось міркувань викреслили . Вісімнадцять областей України вже погодили госпітальні округи, погодила б і Вінниччина, але «каменем спотикання» став Могилів – Подільський, куди категорично не захотіли їхати лікуватися люди з кількох районів. Наші сусідні райони обрали Жмеринку. І відстань ближча, аніж до Могилева – Подільського, і дороги кращі, і ментальність населення дуже близька. Сьогодні ведуться предметні розмови між медиками Барського, Шаргородського і Жмеринського районів на предмет об’єднання в один госпітальний округ. Запрошуються й західні села Тиврівського району, які знаходяться на відстані години їзди від Жмеринки…

  Про це та інше говорили з трибуни і з місця начальник відділу охорони здоров’я РДА О.М.Ярмоленко, головний лікар ЦРЛ Р.В.Боровський, депутати М.А.Власюк, А.Ю.Ганжа та ін. Коли дійшло до голосування, виявилося, що в доцільності створення у Жмеринці госпітального округу переконані всі присутні у залі депутати райради. Свою точку зору разом із аргументацією вони вирішили довести до Кабміну України та Верховної Ради України, прийнявши до них Звернення.

  Жмеринські депутати звернулися до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України з пропозицією призупинити дію Постанови Кабміну від 30 листопада 2016 р. № 932 «Про затвердження порядку створення госпітальних округів» до відпрацювання Міністерством охорони здоров’я України повного пакету необхідних нормативно – правових актів по формуванню госпітальних округів та узгодження їх із громадськістю, органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади; ухвалити закон про реформування галузі охорони здоров’я, в якому чітко визначити етапи та цілі зазначеного процесу, а також джерела фінансування, виходячи з потреб населення у медичній допомозі; напрацювати відповідну нормативно – правову базу щодо впровадження реформи в галузі охорони здоров’я з реальними термінами її поетапної реалізації; затвердити новий Закон України «Про охорону здоров’я в Україні», Закон України «Про медичне страхування в Україні», де передбачити різні форми надання медичних послуг населенню, визначити їх рівень та об’єм надання за державні кошти. Впровадженню реформи в галузі має передувати широкомасштабна інформаційна кампанія та громадські обговорення з залученням медичної спільноти, представників громадськості, ЗМІ… Депутати на позачерговій сесії передали майно окремих медичних установ із спільної власності територіальних громад селища, сіл району, затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок для десяти власників і внесли зміни до свого ж рішення від 20.12. 2016 р. «Про районний бюджет на 2017 рік». Стосувалися ці зміни виділення з районного бюджету 240 тис. на пільгові перевезення пасажирів.

  У роботі сесії взяла участь помічник народного депутата Івана Мельничука Ірина Осадча.

  Редактор міжрайонної газети «Жмеринський меридіан» М.РАЙЧУК