Особливості виплати допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам

  Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам» передбачено виплату допомоги таким громадянам. Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам, а також державної соціальної допомоги на догляд (далі – Порядок) затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 02.04.2005 №261.

  Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 № 1182 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 02.04.2005 №261 і від 17.09.2004 №454» внесено зміни, зокрема в пункт 36 Порядку. В попередній редакції Порядку визначено, що в разі застосування до одержувача соціальної допомоги такого виду покарання як позбавлення волі, виплату допомоги припинять із дня набуття чинності обвинувального вироку суду і поновлюють із дня закінчення строку ув’язнення.

  Згідно з внесеними змінами, з 1 січня 2017 року засуджені мають право на призначення соціальної допомоги, яку за наявності відповідного права призначають органи соціального захисту населення за місцем відбування особою покарання.

  Особа, яка під час відбування покарання набула право на соціальну допомогу, подає в адміністрацію установи виконання покарань клопотання щодо забезпечення належних умов для призначення їй соціальної допомоги за місцем розташування такої установи.

  Адміністрація установи виконання покарань не більше як протягом 30 днів із дати реєстрації клопотання особи, яка набула право на призначення соціальної допомоги під час відбування покарання, сприяє належному оформленню й поданню нею відповідних документів або забезпечує умови для оформлення та подання належних документів через її представника за довіреністю.

  Особи, яким до відбування покарання було призначено соціальну допомогу, продовжують її одержувати на загальних підставах. А громадянам, які перебувають на повному державному утриманні у відповідній установі, виплачують 20% від призначеного розміру соціальної допомоги.