20 січня 2017 року, напередодні великого дня, який відзначають всі українці, чим стверджують велику значимість і доленосність самого поняття соборності, єднання для нашого народу, відбулися урочистості у Жмеринському районі. Урочисті збори з нагоди знаменної дати за участю керівництва району, депутатів районної ради, громадськості відбулись в районному будинку культури.

  Цьогоріч виповнилося 98 років з того часу як відбулося підписання Акта Злуки та проголошено незалежну Українську Народну Республіку.

  Саме про ці події йшлося в документальному фільмі, який запропоновано до перегляду аудиторії.

  Емоційно, в деталях про буремні події, які передували знаменній події, про подвиг Героїв Крут повідала загалу вчитель історії та правознавства Браїлівської ЗОШ І-ІІІ ст. Я.Тодосюк.

  З привітальною промовою перед громадськістю виступив перший заступник голови райдержадміністрації О.Монастирський. Передав вітання та щирі побажання від голови райдержадміністрації О.Легези. Відзначив актуальність теми соборності та громадянської єдності в даний час. Адже зараз, як і багато років назад, тисячі українців несуть священний обов’язок захищаючи свою Батьківщину від зовнішнього агресора. Згадав імена наших земляків, які загинули під час Революції Гідності та в зоні проведення антитерористичної операції.

  Від імені голови районної ради В.Малярчука, всього депутатського корпусу та себе особисто з нагоди Дня Соборності привітав присутніх в залі заступник голови районної ради В.Бігас.

  Хвилиною мовчання вшанували захисників України, які поклали свої життя за свободу, незалежність та єдність.

  Концертну програму підготували працівники та вихованці районного будинку культури, Жмеринської музичної школи.

  В фойє будинку культури працювала тематична виставка «Хай квітне у віках соборна Україна», підготовлена працівниками центральної районної бібліотеки.