18 січня 2017 року відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Жмеринській районній державній адміністрації. Участь у засіданні взяв начальник управління агропромислового розвитку О.Матвієнко, представники служб району, які входять до складу комісії.

  На порядок денний винесено питання про підвищення ефективності проведення протиепізоотичних заходів, спрямованих на недопущення поширення інфекційних хвороб, які спричиняють великі економічні збитки.

  Наразі, мова йшла про африканську чуму свиней, нодулярний дерматит ВРХ та грип птиці.

  За інформацією, наданою в.о.начальника управління Держпродспоживслужби у Жмеринському районі М.Горбатюком, нещодавно дане питання розглядалося на засіданні Уряду, заслухано також на засіданні ДНПК при Вінницькій облдержадміністрації. М.Горбатюк також повідомив про стан розповсюдження згаданих хвороб тварин і птиці в світі, країні, області, існуючі ризики, пов’язані із цим. Відзначив ряд заходів, яких необхідно вживати для убезпечення від виникнення захворювань та у разі, якщо таке трапиться.

  Секретар комісії Р.Пустовий зачитав проект рішення, яким передбачено проведення комплексу заходів, направлених на недопущення виникнення даних захворювань в районі. Зокрема, ним передбачено дієвий контроль за переміщенням тварин і птиці, проведення широкої роз’яснювальної кампанії, припинення діяльності стихійних ринків з продажу тварин, птиці і тваринної продукції та інші не менш важливі заходи.

  Членами комісії затверджено дане рішення одноголосно.