Ось і завершився 2016 рік. Можна сміливо підводити підсумки… Мудрі люди кажуть: «Добре тому, хто в своєму дому». Дійсно, в рідному краю, чи в рідній домівці навіть найменша травинка людині допомагає, кожна квіточка додає настрою, кожна пташечка співає тільки для тебе. А як бути тим хто залишився одиноким та немічним, на одинці зі своїми болями та проблемами? Саме для таких людей у 2006 році при КУ «Територіальний центр соціального обслуговування Жмеринського району» створили відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання, яке розташоване в смт. Браїлів.

  Багато мешканців нашого району ніколи й не чули, що в нашому селищі є така установа. Та для стареньких одиноких людей, нехай їх і не так багато, цей заклад - упевненість в тому, що вони не самотні і не залишені з проблемами один на один.

  Самотня старість – вирок, на який ніхто не заслужив. Коли не бачать очі, не тримають ноги, несила вийти з дому й навіть перейти з кімнати до кімнати, коли хвороби стають уже не прикрістю, а гірким змістом життя – і ні рідних, ні близьких немає поряд, то рука, простягнута аби допомогти, повинна бути величезної надійності і сили.

  Керівництво територіального центру та працівники відділення роблять для підопічних усе, аби вони не почувалися немічними і одинокими. Створюють затишок і комфорт в кімнатах, проводять заходи до релігійних та державних свят, днів народжень підопічних.

  Робота із старенькими людьми не легка: постійне емоційне напруження й відповідальність. Тому важливо зважувати кожне слово, адже наші підопічні дуже вразливі. Кожен з них – це неповторна доля і характер. Потрібно віддавати борг добром - за те, що люди, старше покоління, творили, працювали, народжували і ставили на ноги дітей, воювали. І в цій нелегкій справі нам допомагають волонтери. Люди які за покликом серця прагнуть творити добро.

  Так за цей рік завдячуючи волонтерам, благодійникам, релігійним громадам, підприємцям і просто звичайним мешканцям нашого району ми отримали благодійних надходжень (продукти харчування, промислові товари, медикаменти) на суму понад 194 тис. грн.

  Волонтери допомагають у проведенні та приймають участь у заходах, адже люди потребують не тільки допомоги але й спілкування.

  Протягом 2016 року відділенню стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання благодійну допомогу надали: волонтерська організація «УВР» на чолі з Діаною Мороз, «Десниця Добра» на чолі з Ольгою Петер, митрополит Вінницький і Барський Симеон, Протоієрей Михайло церкви Івана Богослова, Ігуменя Свято-Троїцького жіночого монастиря Антонія, Архімандрит Аркадій с. Мала Жмеринка, ТОВ «АГРОТАЛ» - директор Тишко С.М., ПП «УКРТЕРРАПЛЮС» в особі директора Михайлова А.Д., СТОВ «Мир» - Піяківський В.М., ПП «АГРО- ВІЛАМ» - директор Заєць В.П., ТОВ «АРТМАШ» - директор Артимович П.Р., ТОВ «Курланд» - директор Федоренко Т.Т., підприємці Карпенко А.І., Бобошко М.П., Самборський М.С., Самборський Р.М., Матіящук Л.О., а також територіальні громади сіл Потоки і Кам’яногірка, навчальні заклади селища Браїлів, сіл Сьомаки, Потоки, Людовка, які допомогли заготовити картоплю на осінньо-зимовий період.

  На протязі 2016 року завдяки благодійникам фонду «АЛЛАНДА» та лікарям Вінницької ОКЛ ім. М.І.Пирогова головного лікаря Жупанова О. Б., завідувачка відділенням мікрохірургії ока, офтальмолога канд.мед.наук Капшук Н.І. підопічним нашого відділення Добрянському І. І., Нізельському П.І., Цвігун Н.І., Опак Є.А., Ковецькій М.Й., Пляцек В.В., Ломоносовій Н.І. було безкоштовно імплантовано 9 штучних інтроокулярних кришталики.

  Щиро дякуємо за надану допомогу та повернення людей до повноцінного життя.

  Підводячи підсумки вітаємо Вас та Ваші сім’ї з Новорічними та Різдвяними святами! Бажаємо миру, добра і злагоди. Ми також щиро дякуємо всім партнерам за співпрацю й допомогу у вирішенні непростих соціально-економічних проблем нашого закладу. Хай і наші слова приязні та поваги зігріють ваші серця, додадуть упевненості, що такі добрі душею люди, як Ви, роблять світ мудрішим і теплішим. Тож хай щира турбота і тепло, яким Ви щедро ділилися, неодмінно повернеться до Вас і до всіх, кого любите і цінуєте. Зичимо міцного здоров’я, нових звершень, родинної злагоди, вірних друзів та надійних партнерів у всіх добрих справах! Живіть щедро, щасливо і красиво, в любові і добрі!

  Завідувач відділенням Зоя Музика