14-15 січня 2017 року в Калинівському районі відбулися дні сатири та гумору під назвою «Україна сміється – отже не здається», приурочені 183-ій річниці від дня народження славетного письменника-земляка, гумориста Степана Васильовича Руданського.

  14 січня літературно-мистецькі заходи розпочалися в с. Хомутинці за участю поетів, письменників, виступів колективів художньої самодіяльності.

  Цьогоріч на це празникування були запрошені і викладачі кафедри української літератури. Так, завідувач кафедри, доцент Ніна Поляруш привітала учасників дійства з гарним святом, розповіла про продовження традицій кафедри, яка завше пошановувала славного українця, та наукові здобутки викладачів і студентів, пов'язані з його іменем.

  Доцент кафедри Віктор Крупка нагадав присутнім і про ліричний доробок Степана Руданського, подарувавши їм свою поезію.

  Володимир Горлей, поет і майстер гумору, член Національної спілки журналістів України, від цеху гумористів області привітав присутніх із святом і надав усім можливість насолодитися гуморесками із своєї нової сатиричної книги «Школоворот».

  Вінцем заходу в Хомутинцях, безумовно, став виступ фольклорного ансамблю «Кралиця» Київського національного університету культури і мистецтв, який здивував глядачів не тільки високим рівнем виконавської майстерності, а й цікавими архаїчними колядками, щедрівками й гумористичними піснями.

  Святкові заходи у Калинівці пройшли 15 січня за участю представників обласної та районної влади – заступника начальника обласного управління культури і мистецтва Валентини Троян, директора обласного центру народної творчості Тетяни Цвігун, голови райдержадміністрації Володомира Гаврилюка, голови районної ради Василя Поліщука, заступника голови районної ради Миколи Господарця, а також відомого гумориста-сатирика, члена Національної спілки письменників України Олега Чорногуза, активного учасника обласного гумористичного курення Віктора Цимбала та шанувальників гумору і сатири.

  На святі віншували переможців Всеукраїнського літературно-мистецького конкурсу. Диплом лауреата премії ім.Степана Руданського одержала завідувачка літературним музеєм ім. С.Руданського в Хомутинцях Оксана Мудрик. Дипломантами премії стали поети-гумористи Григорій Єлишевич з Сум та Микола Савчук з Коломиї.

  Мистецьку Жмеринщину на Всеукраїнському святі «Україна сміється – отже не здається» представляли учасники народного аматорського колективу троїстих музик «Вусачі» Браїлівського будинку культури (керівник Юрій Дубель), а також жмеринчани Світлана Мартинчик – співробітник історичного міського музею, Лариса Тупчій – провідний бібліограф-краєзнавець КЗ «Жмеринська ЦРБ ім. В.П.Вовкодава» та учасники міськрайонного літературно-мистецького об’єднання «Калинове гроно».