Різдво Христове — велике християнське свято, день Народження Ісуса Христа, Спасителя світу і Відкупителя людей з полону гріха. Свято Різдва Христового вважається другим після Пасхи (Великодня) великим святом, хоча у багатьох католицьких країнах народне благочестя досі відводить йому головне місце серед свят.

  Споконвіку існував у нашому народі гарний звичай бажати один одному і господарям щастя-здоров'я, многії літа та всяких статків у хаті й родині. Вже по Святій Вечері українці починали ходити по хатах, піснями і відтворенням побутових сценок поздоровляли господарів та їхніх дітей, віншували їм злагоду й достаток.

  9 січня відбувся родинний святковий вечір "Різдвяне диво" в читальній залі районної бібліотеки, який підготували вихованці Недільної школи Свято-Миколаївського храму м. Жмеринки разом з ієреєм Ярославом. Під керівництвом Людмили Хушкіної було відтворено театралізоване обрядове дійство Святвечора, під час якого звучали колядки. Отець Ярослав розповів про християнські цінності та привітав усіх з Різдвяними святами. Гостями на заході були архімандрит Аркадій та ієрей Олег з вихованцями Недільної школи при храмі Великомучениці Параскеви П’ятниці с. Мала Жмеринка. Вони привітали усіх присутніх колядками, а на завершення всі діти отримали подарунки та солодке частування.

  С. Заступ провідний бібліотекар КЗ «Жмеринська ЦРБ ім. В.П. Вовкодава»