На виконання статті 40 Конституції України, Закону України “ Про звернення громадян ”, Указів Президента України та інших документів вищестоящих державних органів, райдержадміністрацією проведена робота, спрямована на створення необхідних умов для реалізації конституційного права громадян на звернення.

  Протягом першого кварталу 2016 року райдержадміністрацією отримано 186 звернення, що на 63, більше ніж у 2015 році, з них: 4 колективних та 24 через вищестоящі організації. На особистому прийомі головою райдержадміністрації та його заступниками отримано 39 звернень, письмових звернень - 110, на виїзному прийомі – 14, по телефону “ Довіра” – 0 та “ Гаряча лінія ” - 0

  Усього звернулось 228 громадян . Порушено 186 питання.

  Із громадян, які зазначили свій соціальний статус, звернулись: 3 громадян з числа інвалідів війни та учасників бойових дій, 5 членів багатодітних родин, 15 інвалідів загального захворювання, 12 громадян з дітьми – інвалідами. Здебільшого у таких зверненнях порушувались питання соціального захисту, у т.ч. щодо виділення матеріальної допомоги на лікування громадянам.

  Масова частина звернень стосувалася питань пов’язаних з нарахуванням та виплати субсидії жителям району. Також розглядались питання оформлення права на земельні частки(паї) в порядку спадкування.

  Усі звернення вирішувались в межах компетенції, громадянам надавались обґрунтовані роз’яснення порушених ними питань відповідно до вимог чинного законодавства, звернення інвалідів війни розглядались і вирішувались в першочерговому порядку.

  Забезпечувалось особливо уважне ставлення до вирішення проблем з якими звертаються інваліди загального захворювання та інші непрацездатні особи, багатодітні сім”ї, одинокі матері, які потребують соціального захисту та підтримки. По заявам громадян цієї категорії протягом звітного періоду розпорядженням голови райдержадміністрації із районного бюджету надано одноразову матеріальну допомогу на загальну суму 6 тисяч гривень.

  В райдержадміністрації здійснено ряд заходів спрямованих на забезпечення реалізації права громадян на звернення, поліпшення стану роботи із зверненнями громадян.

  Головою районної державної адміністрації прийнято розпорядження від 19.02.2015 року № 51 “Про затвердження графіку виїзного прийому громадян головою районної державної адміністрації, першим заступником, заступником голови та робочою групою райдержадміністрації ”. Графік особистого прийому громадян голови райдержадміністрації та його заступників,наглядно оформлений, розміщений для ознайомлення громадянами на видному місці в приміщенні районної державної адміністрації та надісланий до виконавчих комітетів сільських, селищної рад району. Неодноразово зазначені графіки публікувалися в засобах масової інформації (газета “Жмеринський меридіан). Графіком особистого прийому громадян передбачено проведення прийому громадян керівництвом райдержадміністрації протягом всіх робочих днів тижня з 08.00 до 13.00 години.

  Відповідно до порядку організації і проведення особистого прийому громадян і для оперативного вирішення питань з якими звертаються громадяни, при проведенні прийомів головою райдержадміністрації до участі задіяні керівники та спеціалісти управлінь, відділів районної державної адміністрації.

  Практично всі звернення отримані під час прийомів, крім вирішених чи роз’яснених під час прийому в усному порядку, брались на контроль, що забезпечило дотримання передбачених законодавством термінів розгляду звернень. Контрольні звернення направлялись фахівцям відповідно до повноважень, для подальшого розгляду, вирішення та надання відповіді.

  Проведення виїзних прийомів та результати вирішення питань з якими звертались громадяни, систематично висвітлюються на веб-сайті Жмеринської райдержадміністрації, а також в міжрайонній газеті “Жмеринський меридіан”.

  Графік виїзних прийомів громадян доведено до виконкомів сільських та селищної рад. Сільських, селищного голів зобов’язано забезпечити своєчасне інформування населення про проведення виїзних прийомів та створення належних умов для їх проведення.

  Протягом першого кварталу 2016 року питання розгляду звернень громадян виносились на порядок денний наради з сільськими та селищним головами і секретарями сільських, селищної рад. Надана відповідна правова база, методичні рекомендації з зазначеного питання. 01.02.2016 року проведено засідання колегії районної державної адміністрації, на якому було розглянуто питання про підсумки роботи із зверненнями громадян. Проведено 2 засідання комісії з питань розгляду звернень громадян щодо надання їм матеріальної допомоги на лікування, належним чином оформлені відповідні протоколи засідань.