Увага, грип!

  Шановні мешканці області! В зв'язку з поширенням грипу на території області

  П А М ' Я Т А Й Т Е :

  Грип - гостре інфекційне захворювання. Збудником захворювання є вірус, а джере¬лом - хворі на грип. Збудник захворювання проникає в організм людини повітряно-крапельним шляхом, через заражені предмети загального користування, сто¬ловий посуд та ін.

  Характер клінічного протікання хвороби: захворювання починається з ознобу, головного болю, загального недомагання, відчуття розбитості, високої температури. З'являється нежить і кашель, біль в очах, носо¬ві кровотечі, зміни зі сторони серцево-судинної системи.

  ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ:

  • активне виявлення, ізоляція, госпіталізація хворих і підозрілих на захворювання;
  • посилення санітарного режиму в школах, дитячих дошкільних закладах, в колективах;
  • проведення специфічної профілактики.

  Перенесення грипу "на ногах" може призвести до тяжких ускладнень хвороби. Можливі ускладнення, пов'язані із запаленням мозку і його оболонок (менінгіт). Легеневі ускладнення спостерігаються головним чином у маленьких дітей і людей похилого віку.

  Швидкість поширення грипу значною мірою залежить від свідомості населення. Хворим на грип не можна користуватись спільними речами (рушником, посудом та інше), вітатись за руку, цілувати рідних та близьких, особливо дітей та людей похилого віку. Члени родини, при догляді за хворими, повинні прикривати ніс та рот марлевою маскою, яку можна виготовити в домашніх умовах. Потрібно систематично провітрювати кімнату, в якій перебуває хворий. Приміщення слід прибирати вологим способом, використовуючи 0,5 % розчин відстояного хлорного вапна або 1 % розчин хлораміну. З метою профілактики вживати часник та цибулю.

  КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ЗАЙМАТИСЯ САМОЛІКУВАННЯМ

  Департамент цивільного захисту Вінницької облдержадміністрації