Чи перераховуються пенсії державних службовців з 01 травня 2016 року?

  У зв’язку із непоодинокими зверненнями колишніх державних службовців, які досягли пенсійного віку та отримують пенсію відповідно до Закону України “Про державну службу”, про перерахунок пенсій у зв’язку із зміною окладів державних службовців з 01 травня 2016 року, Жмеринське об’єднане управління Пенсійний фонд України надає наступні роз‘яснення.

  На виконання вимог Закону України “Про державну службу” від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ (далі — Закон 3723), зокрема статті 371 Закону, якою передбачалося право на проведення перерахунку пенсій, було прийнято ряд нормативно-правових актів, зокрема постанову Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865 “Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії” та спільний наказ Міністерства праці та соціальної політики України та Головного управління державної служби України від 03 грудня 2003 року № 319/144 “Про затвердження Порядку видачі довідок про заробітну плату для перерахунку пенсій державним службовцям у разі ліквідації органів, в яких особа вийшла на пенсію, а також перейменування (відсутності) посад”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 09 грудня 2003 року за № 1134/8455 (далі — Наказ).

  З 01 червня 2015 року скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону № 3723 (розділ ІІІ “Прикінцеві положення” Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення” від 02 березня 2015 року № 213).

  У зв’язку із набранням чинності Закону України “Про державну службу” від 10 грудня 2015 № 889-VІІІ (далі — Закон 889) скасовано, зокрема, статтю 371 Закону 3723 (пункт 2 Прикінцеві та перехідні положення Закону № 889).

  Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року № 1013 “Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів” (далі — Постанова 1013) скасовано пункт 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року №865, яким визначався механізм перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону 3723.

  Враховуючи те, що Закон 889 не передбачає проведення перерахунку пенсій, у тому числі призначених відповідно до Закону 3723, Постановою 1013 скасовано пункт 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865, підстави для видачі довідок про заробітну плату для перерахунку пенсій, який був передбачений статтею 371 Закону 3723, відсутні.

  Таким чином пенсії, призначені відповідно до Закону 3723, перераховуються тільки у випадку, якщо складові пенсійної виплати (надбавки, підвищення, доплати тощо) визначаються залежно від розміру прожиткового мінімуму. Перерахунок пенсій державним службовцям у зв’язку із зміною посадових окладів державних службовців не проводиться.

  Завідувач юридичного сектору Жмеринського об’єднаного управління ПФУ Бабієць Ю.В.