Предмет математики настільки серйозний,

що не треба нехтувати можливістю

зробити його цікавим.

Блез Паскаль

  Думку Б.Паскаля розділяє й учитель математики Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст. Надрага Віта Миколаївна.

  Одним із засобів зацікавлення учнів математикою є добре продумана позакласна робота. Однією із форм позакласної роботи з предмета є Тиждень математики. Його проведення підвищує інтелектуальний рівень учнів, формує в них практичні навички застосування знань, які здобули на уроках. Підготовка учнів до проведення тижня математики дає їм можливість самостійно збирати матеріал, проявляти ініціативу, виховує наполегливість та відповідальність.

  Віта Миколаївна 8 грудня запросила у 5-денну подорож до незвичайної країни, де розмовляють мовою цифр і чисел, де панує порядок і логіка, система і стабільність, вишуканість і творчість, до КОРОЛІВСТВА ЦІКАВОЇ МАТЕМАТИКИ.

  Першою зупинкою у королівстві був Міжнародний математичнийконкурс «Кенгуру». Конкурс-гра «Кенгуру» відрізняється від традиційних олімпіад, по-перше, тим, що в ній можуть брати участь діти всіх вікових категорій. По-друге, різноманітність та оригінальність завдань роблять його цікавим для будь-якої дитини. Основна мета конкурсу – залучити до активних занять математикою якомога більшу кількість учнів. Вчителям школи вдалось це зробити, оскільки у конкурсі брали участь майже усі діти з 2 по 6 класи.

  Науковці переконанні: «Математика – це гімнастика для розуму». З цим висловом погоджуються й учасники сірникового турніру, який відбувся 13 грудня. Участь у конкурсі взяли учні 7-11 класів та вчителі. Учасники продемонстрували свою творчість, вміння мислити логічно та розв'язувати нестандартні завдання. Найкращий результат показали учні 7 класу. Трішки не вистачило спритності учням 11 класу, які посіли 2 місце у конкурсі. А учні 10 та 8 класу у запеклій боротьбі розділили 3 місце.

  14 грудня була організована виставка кращих зошитів з математики учнів 1–11 класів. Ретельний відбір претедентів дав можливість відібрати саме такі зошити, які можуть бути прикладом для наслідування.

  Останньою зупинкою подорожі королівством математики було свято «Містер Математик і Міс Математика». Участь у змаганнях брали учні 6, 7 та 8 класів. У ході свята прозвучали цікаві вікторини, різноманітні конкурси (конкурс на найкраще домашнє завдання, посвята в математики, розминка, математичний бій, «підказка», «заморочки з бочки», «відгадай» і інші). За підрахунком балів команда учнів 8 класу здобула перемогу у конкурсі. Але титул Містера та Міс отримали учні 7 класу: Міс Математика – Літовченко Юлія, Містер Математик – Семенюк Данило. Ці учні були найспритнішими та найсильнішими знавцями математики. Усі учасники були номіновані в різних номінаціях, та нагороджені грамотами.

  Протягом тижня функціонувала виставка-огляд «Видатні українські математики», підготовлена бібліотекарем школи Борисенко Л. В. Учні школи з цікавістю та захопленням почергово перечитували матеріал, збагачуючи свій кругозір.

  Власні цікаві знахідки з галузі математики діти мали можливість продемонструвати під час презентації стіннівок. Школярі проявили винахідливість, творчість, креативність та артистичність.

  Заходи, проведені у рамках Тижня математики, дали змогу учням застосувати набуті знання у нестандартних ситуаціях, активізували розумову діяльність та створили так звану «ситуацію успіху».