Незабаром Новорічні та Різдвяні свята. Багаторічний досвід свідчить – більшість надзвичайних ситуацій, зокрема, пожеж, виникають через недотримання елементарних вимог безпеки при влаштуванні новорічної ялинки, через необережність під час використання різноманітних піротехнічних виробів, через власну недбалість. Щоб уникнути неприємностей під час святкування Новорічних свят

  РЕКОМЕНДУЄМО:

  1. Ялинку встановлюйте на стійкій основі: на підставці, в посудині з піском, так, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення (у разі виникнення пожежі або надзвичайної ситуації); знаходилася на відстані не менше півметра від нагрівальних та опалювальних приладів, легкозаймистих матеріалів.

  2. Для освітлення ялинки використовуйте електричні гірлянди лише промислового виробництва. Купуючи гірлянду, заздалегідь перевірте надійність ізоляції та сполучень проводів, переконайтеся, що потужність електролампочок у гірлянді не перевищує 25 Вт. Підключення гірлянд до мережі повинно виконуватись тільки за допомогою штепсельних з’єднань. Слід завжди пам’ятати, що сама хвоя легкозаймиста. В разі виявлення несправності гірлянди: з’явилося миготіння лампочок, іскріння, сильне нагрівання проводу – негайно вимкніть її.

  3. Не прикрашайте ялинку целулоїдними, паперовими та іншими легкозаймистими іграшками й прикрасами, а також марлею і ватою, не просоченими вогнезахисною речовиною, не застосовуйте для ілюмінації ялинки свічки.

  4. Не одягайте дітей у маскарадні костюми з легкозаймистих матеріалів. В будь-якому разі не залишайте дітей одних, без нагляду дорослих, у зачинених приміщеннях біля прикрашеної ялинки.

  5. Категорично забороняється користуватися в приміщенні бенгальськими вогнями, феєрверками, хлопавками та будь-якими піротехнічними засобами. Батьки, ПАМ'ЯТАЙТЕ! В жодному разі не залишайте сірники, запальнички, бенгальські вогники та інші піротехнічні засоби у легкодоступних для дітей місцях, не дозволяйте малюкам самим бавитися з такими іграшками.

  При виникненні будь-якої надзвичайної ситуації негайно повідомляйте по телефону "101"

  Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області