Щодо призначення пенсій на пільгових умовах на підприємстві, яке знаходиться в стані банкрутства

  До Жмеринського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області часто звертають громадяни з питанням призначення пенсії на пільгових умовах на підприємствах, які знаходяться на стадії ліквідації. На прикладі особи, яка звернула з таким питанням надаємо роз'яснення:

  Маю стаж електрогазозварника 8 років 4 місяці на підприємстві, яке зараз знаходиться в стані банкрутства. Як я можу оформити пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2?

  Умови призначення пенсії за віком на пільгових умовах визначенні статтею 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення". Згідно пункту "б" цієї статті право на пенсію за віком на пільгових умовах мають, зокрема, чоловіки, зайняті повний робочій день на роботах в шкідливих та важких умовах праці за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад та показників, затверджених Кабінетом Міністрів України , та за результатами атестації робочих місць, після досягнення 55 років и при наявності 30 років страхового стажу, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах.

  Чоловікам, які мають не менше половини стажу на зазначених роботах - (6 років 3 місяці), за наявності передбаченого загального стажу роботи, пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням встановленого законодавством пенсійного віку (60 років) на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи.

  До заяви про призначення пенсії за віком на пільгових умовах додаються документи, передбачені Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затверджених постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, та уточнюючої довідки, яка видається підприємством, установою, організацією де працювала особа, або їх правонаступниками.

  Якщо підприємство знаходиться у стадії ліквідації, довідки, необхідні для призначення пенсії, в тому числі на пільгових умовах, видає ліквідатор, який в період ліквідації виконує обов'язки керівника.

  У разі ліквідації підприємства, установ та організації без визначення правонаступник для підтвердження пільгового стажу особа надає документи, перелік яких визначено пунктом 11 Порядку підтвердження періодів роботи, які зараховуються в трудовий стаж для призначення пенсій на пільгових умовах або за вислугу років, затверджених постановою Правління Пенсійного фонду України від10.11.2006 № 18-1 (далі - Порядок 18-1).

  Прийняття рішень відносно підтвердження стажу роботи або про відмову в його підтвердженні в установленому порядку є завданням комісії з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років (далі - комісія), які створюються при головних управліннях Пенсійного фонду України в областях та місті Києві. До складу таких комісій обов'язково включаються представник органів соціального захисту населення, органів Пенсійного фонду України, державної інспекції України з питань праці, на засідання яких можуть запрошуватись консультанти, експерт та фахівці в центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій.

  Оскільки підприємство, на якому Ви працювали, знаходиться в стані банкрутства, для визначення права на пенсію Вам необхідно подати до територіального управління Пенсійного фонду України за місцем проживання (реєстрації), разом з іншими документами, уточнюючу довідку, видану ліквідатором.

  Завідувач юридичного сектору Жмеринського об’єднаного управління
ПФУ Вінницької області Бабієць Ю.В.