В сузір’ї імен, яким складає шану весь Подільський край величне місце займає ім’я Володимира Петровича Вовкодава – активного борця за незалежну Україну, відомого фольклориста, етнографа, краєзнавця, дослідника життя і діяльності У.Кармалюка. Любов до рідної України, бажання їй кращої долі завжди було і є сенсом життя справжнього «лицаря українського духу».

  Народився наш славний земляк 15 грудня 1926 року в с.Лознах ( нині Летичівського району Хмельницького області). Важкими та трагічними виявились дитинство та юність: голод, репресії, війна. Сімнадцятирічним юнаком розклеював листівки проти німецької чуми та червоного терору. За зв’язок із національно – визвольним рухом хлопця засудили до 17 років каторжних робіт. Але тільки свята віра в незалежну Україну допомагали вижити в ті непрості часи. Повернувшись до рідного краю, у Вінниці закінчив медичне училище. В далеких 60 – х роках місцем роботи свідомо обрав с. Кармалюкове Жмеринського району. Тут він досліджує діяльність волелюбного Кармалюка. Засновує музей та сприяє встановленню пам’ятника народному меснику. Творчий доробок Володимира Петровича складає понад 5 тисяч зібраних приказок і повір’їв, чотири збірки «Останній гайдамака», «Правда очі коле», «Людське око баче глибоко», «Жмеринський край».

  Фельдшер за освітою лікував не тільки фізично, але й зцілював душі словом, розпалював в серцях людей вічні почуття: любов до Батьківщини, до людей, чесність та порядність…

  У віці 86 років, 04 березня 2012 року серце Володимира Петровича перестало битись.

  Вшанувати пам’ять великого патріота України, відзначивши 90 – річчя з дня його народження 16 грудня 2016 року в Жмеринській дитячій музичній школі зібралась громадськість, керівництво району та міста.

  Почесними гостями на святі були дружина Володимира Петровича Лідія Микитівна та його син – заступник командира 14 окремого мотопіхотного батальйону «Черкаси», майор Збройних Сил України Святослав Вовкодав.

  Розпочався захід із демонстрації фільму про Володимира Вовкодава. Під його улюблену пісню «Яворина» присутні мали змогу переглянути світлини ключових моментів життя великого патріота.

  Перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Монастирський, заступник голови районної ради Володимир Бігас в своїх виступах акцентували увагу присутніх на значимості героїчного життя Володимира Вовкодава у становленні незалежної України, патріотичному вихованні молоді, проведенні краєзнавчої роботи. Район гордиться тим, що на його теренах проживав великий син України.

  До слів привітань приєднався заступник міського голови з питань культури і політики, начальник управління культури Володимир Дудік.

  Звернення першого голови районної організації «Народного Руху України», полковника ЗСУ, викладача військової академії, учасника антитерористичної операції Віталія Чорного було адресовано сину Володимира Вовкодава – Святославу, який як справжній син свого батька, сьогодні зі зброєю в руках відстоює незалежність на Сході України.

  Від усього загалу, на знак вдячності Святославу Вовкодаву вручено коровай.

  Нікого в залі не залишив байдужим вірш, присвячений «Лицарю українського духу» Володимиру Вовкодаву із уст автора місцевого поета Володимира Джеджули.

  Своїми спогадами про зустрічі та настанови Володимира Вовкодава поділився Кармалюківський сільський голова Микола Огородник. Він перечислив всі заслуги Ворлодимира Петровича перед Кармалюківською громадою.

  На честь свого знаменитого земляка українську народну пісню заспівав вчитель української мови та літератури Кармалюківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Богдан Глова.

  Начальник відділу у справах молоді та спорту райдержадміністрації Василь Марчук, великий друг Володимира Вовкодава, організатор даного заходу за особливі заслуги перед Україною вручив державну нагороду - медаль організаторам національно – патріотичного руху на теренах Жмеринщини Георгію Долинному та Георгію Урсуляку.

  Керівництвом району та міста була вручена премія ім.. Володимира Вовкодава у вигляді грамот та пам’ятних подарунків. Її отримали переможці предметних олімпіад з української мови та літератури, історії України, а також педагоги - наставники .

  Завідуюча музеєм історії села Кармалюкове Людмила Крайнік презентувала експозицію, присвячену знаменитому земляку та книгу «Терни та лаври Володимира Вовкодава» упорядником якого виступив Член Національної Спілки журналістів, місцевий поет та письменник Володимир Горлей.

  Перед присутніми виступив благочинний Української автокефальної православної церкви митрофорний протиієрей Сергій.

  Змістовними та цікавими були розповіді ведучих заходу про життєвий шлях Володимира Вовкодава, а номера художньої самодіяльності сповнені великого патріотизму та таланту присутнім дарували вихованці дитячої музичної школи.

  Завершився захід символічною піснею на слова знаменитого поета – земляка Володимира Забаштанського «Молитва за Україну».