На Жмеринщині 10 рік поспіль відзначали День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Урочистості відбулися 14 грудня 2016 року в залі засідань районної ради. Участь у заході взяли керівництво району та міста, члени громадських організацій: «Союз Чорнобиль України», «Інваліди Чорнобиля», «Комітет ветеранів ядерних випробовувань», громадськість, представники засобів масової інформації.

  Світлу пам’ять тих, хто поклав свої життя у нерівній боротьбі з «мирним атомом» учасники зібрання вшанували хвилиною мовчання.

  Право покласти корзини квітів до пам’ятника учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС надано представникам громадських організацій.

  З привітальним словом перед мужніми земляками виступили перший заступник голови райдержадміністрації О.Монастирський та заступник голови районної ради В.Бігас. Від імені очільників району О.Легези та В.Малярчука, депутатського корпусу районної ради висловили щиру вдячність за вагомий внесок у ліквідацію наслідків аварії на атомній електростанції, високе почуття громадянського обов’язку, мужність та велику самопожертву заради майбутнього людства.

  Начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації О.Сокол зачитала розпорядження голови райдержадміністрації про відзначення учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Почесними грамотами райдержадміністрації, районної ради і грошовими винагородами.

  Зі святом ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС вітали міський голова А.Кушнір, його заступник К.Тимунь, начальник організаційного відділу виконавчого комітету, депутат міської ради І.Попік. Чорнобильцям вручено Почесні грамоти та грошові нагороди, вдови отримали матеріальну допомогу.

  В ході свята за дорученням обласного керівництва 2 ліквідаторам з міста та району вручено Почесні грамоти та грошову нагороду від облдержадміністрації та обласної Ради.

  З нагоди 30-ї річниці Чорнобильської трагедії міськрайонна громадська організація «Союз Чорнобиль України» виступила ініціатором видання книги про земляків-ліквідаторів. У своєму виступі голова громадської організації Г.Варлахова привітала своїх побратимів зі святом, побажала їм усього самого найкращого, відзначила нагородами окремих членів організації. А також презентувала книгу «У вогні не згорів їх жертовний чорнобильський слід…», упорядником якої вона являється. За сприяння, допомогу та фінансування видання подякувала керівництву району – голові районної державної адміністрації О.Легезі, голові районної ради В.Малярчуку. Висловила вдячність усім, хто був причетний до підготовки книги до друку.

  До когорти вітаючих приєдналася голова громадського об’єднання «Центр захисту дітей – інвалідів» Л.Маєвська.

  Стоячи слухали учасники зібрання гімн чорнобильців у виконанні члена міськрайонної громадської організації «Союз Чорнобиль України» О.Варлахова.

  Захід підготували та провели працівники районного будинку культури. Своїми талантами ділилися вихованці закладу. Працівники центральної районної бібліотеки підготували тематичну виставку.